Nowa wersja Teamcenter Express od Siemensa

Siemens PLM Software wydało właśnie wersję 5.3 oprogramowania  Teamcenter® Express, zawierającą kluczowe usprawnienia dotyczące użytkowania i wewnętrznej integracji, ułatwiające współpracę i zwiększające wydajność w firmach produkcyjnych. Dzięki szerokiemu wsparciu najnowszych wersji oprogramowania Microsoft Office® i Adobe® Acrobat®, Teamcenter Express 5.3 stanowi główne narzędzie zarządzania dokumentacją produktu cPDM (collaborative Product Data Management), nakierowane na zwiększenie możliwości przeprowadzania procesów projektowo-wytwórczych zgodnie z harmonogramem i zaplanowanym budżetem. Teamcenter Express jest łatwą do implementacji konfiguracją oprogramowania Teamcenter® – najpowszechniej używanego na świecie systemu PLM.

“Wydanie Teamcenter Express 5.3 na najnowszych platformach Teamcenter i Microsoft znacząco zwiększa możliwości tego kompleksowego rozwiązania do zarządzania dokumentacją,” powiedział Peter A. Bilello, Prezes firmy CIMdata. „Znaczne udogodnienia wprowadzone w interfejsie użytkownika powinny przyczynić się do bardziej wydajnej realizacji  podstawowych zadań i procesów. Rozszerzona integracja z innymi aplikacjami, w tym Microsoft Office 2010 i Adobe Acrobat, umożliwi większej liczbie użytkowników pełne wykorzystanie tego narzędzia i pracę bezpośrednio z jednym źródłem zarządzanych danych o produkcie, co prowadzi do usprawnienia współpracy i redukcji błędów w procesie wytwarzania.”

Teamcenter Express 5.3 pomaga w zwiększaniu wydajności firm produkcyjnych dzięki usprawnieniom dotyczącym użytkowania i interfejsu programu, ulepszonej integracji z Microsoft Office 2010 oraz zaawansowanym możliwościom planowania projektów. Te udogodnienia mogą wspomagać użytkowników w szybszej i bardziej konsekwentnej realizacji zadań projektowo-produkcyjnych, wykonywanych z poziomu pojedynczych stanowisk dla wielu różnych projektów.

Usprawnienia interfejsu użytkownika obejmują nowy wygląd „Summary Tab” z szybszym dostępem do kluczowych danych i procesów oraz nowe możliwości szybkiego wyszukiwania w panelu przeglądania Teamcenter Express. Rozszerzona integracja z Microsoft Office 2010, wsparcie dla Adobe Acrobat oraz nowe narzędzia wczytywania wielu plików z folderów Windows® umożliwiają bardziej powszechny dostęp do tego pojedynczego źródła danych produkcyjnych firmy. Zwiększone możliwości modułu Structure Manager pozwalają na bardziej kompleksowe i wydajne zarządzanie strukturami produktu, włączając w to możliwość selektywnego zatwierdzania i odrzucania zmian wprowadzanych w zestawieniu materiałowym.

Teamcenter Express 5.3 zawiera dodatkowe możliwości harmonogramu projektu, pozwalające na łatwiejszy dostęp i przeglądanie jego aktualnego statusu poprzez nowego klienta sieci Web. Posiada także zaawansowane możliwości planowania projektu, takie jak wyznaczanie daty zakończenia, analizy zakresów krytycznych, raporty z terminarza prac oraz strukturę podziału pracy dla lepszego wykorzystania zasobów.