Nowa seria czujników optycznych – nowe korzyści dla użytkowników!

Wraz z nową serią czujników O500 firma Baumer otwiera nowy rozdział w zakresie czujników optycznych, stawiając na doskonałe osiągi połączone z niesamowitą łatwością adaptacji i późniejszego użytkowania. Wszystkie czujniki tej serii wyróżniają te same unikalne cechy charakterystyczne mimo faktu, że na dzień dzisiejszy wykonane są w trzech standardowych technologiach tj. czujniki dyfuzyjne, refleksyjne oraz typu SmartReflectTM.

Czujniki dyfuzyjne z eliminacją wpływu tła są powszechnie stosowanym rozwiązaniem w bardzo szerokim zakresie aplikacji. Cechą charakterystyczną takich czujników jest ich technologia działania, która uniezależnia zakres działania od koloru obiektów detektowanych. W praktyce kolor ma wpływ na każdy czujnik optyczny (nawet działający w oparciu o zasadę triangulacyjną) a to ,w jaki sposób dane urządzenie sobie z tym radzi, wynika bezpośrednio z zastosowanych układów, charaktetystycznych rozwiązań technologicznych, jak i opatentowanych cech specjalnych. W tym zakresie Baumer nie ma sobie równych. Rozwiązania optyczne firmy Baumer zawsze stały na najwyższym poziomie, natomiast seria O500 umacnia pozycję firmy, jako lidera w zakresie czujników optycznych. Czujnik dyfuzyjny O500 doskonale radzi sobie z różnymi kolorami, umożliwiając pewną i bezbłędną detekcję detali. Dodatkowo charakteryzuje się cechami specjalnymi opisanymi poniżej.
Wszędzie gdzie niezawodna detekcja przedmiotów wymaga dość dużego zasięgu czujnika, stosowane są rozwiązania refleksyjne a więc czujniki reagujące na przecięcie wiązki światła. W serii O500 Baumer zaproponował dwa czujniki takiego typu; oba mają zasiąg do 8m i różnią się źródłem światła.
Trzecią grupą czujników zaprezentowanych w serii O500 jest rozpoznawalna na całym świecie grupa, oparta o nagradzaną technologię SmartReflectTM. Czujnik tego typu jest czujnikiem refleksyjnym, ale nie potrzebuje lusterka a referencją dla niego jest np. część maszyny lub zwykła blaszka. Jedną z niewątpliwych zalet technologii SmartReflectTM jest to, że w przypadku gdy wspomniana część maszyny ulega zabrudzeniu, czujnik nie wystawia błędnego sygnału detekcji, co więcej jest w stanie rozpoznać, że to właśnie zabrudzenie a nie obiekt.
###NEWS_VIDEO_1###
Czujniki serii O500 wprowadzają również nowość w zakresie źródła światła. Są one dostępne ze standardowym źródłem LED (jak wszystkie spotykane rozwiązania), jak również z opatentowaną wiązką nazwaną PinPoint. Jest to wiązka bardzo skupiona i charakteryzująca się doskonałą precyzją. Różnicę wyjaśnia poniższy rysunek:

Do cech charakterystycznych serii O500 zaliczamy przede wszystkim:
Innowacyjne programowanie qTeach™ – proste i bez niebezpieczeństwa uszkodzenia czujnika
Czujniki serii O500 są programowane z wykorzystaniem jakiegokolwiek narzędzia wykonanego z ferromagnetyka. Niebieska dioda LED gwarantuje klarowną informację zwrotną. Aby zapobiec błędom w trakcie pracy, czujnik blokuje możliwość programowania po 5 minutach (cecha wspólna wszystkich czujników Baumer!).
qTarget™ – oszczędność czasu podczas instalacji
Konstrukcja czujników serii O500 gwarantuje pewne i dokładne dopasowanie wiązki optycznej z otworami montażowymi. Wymiana czujnika, jak również umiejscowienie czujnika w nowym projekcie, nie stanowi już problemu. Gwarancja producenta!
„OneBox Design” – elastyczność podczas planowania
Wszystkie czujniki nowych serii Baumer’a charakteryzują się tymi samymi wymiarami, jak również  otworami montażowymi umiejscowionymi w tych samych miejscach, niezależnie od zasady działania i technologii.


Newtech Engineering Sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Sowińskiego 3
tel.: +48 32 237 61 98
fax: +48 32 237 61 97newtech@newtech.com.pl
www.newtech.com.pl