Nie czekaj na awans – działaj! Studia podyplomowe dla przyszłych liderów firm produkcyjnych

Możesz więcej niż myślisz – wtedy, gdy dokształcasz się na certyfikowanych kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych, gdy uczą Cię praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Tak jak na unikatowym kierunku „Automatyka i Robotyka. Nowoczesne technologie w przedsiębiorstwie produkcyjnym", który uruchamia firma ASTOR we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku.
Podnoszenie kompetencji technicznych oraz zarządczych ułatwia sprawne i skuteczne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, tak aby cały projekt zakończył się sukcesem. To aspekty kluczowe dla funkcjonowania nowoczesnych organizacji produkcyjnych. I ta wiedza nadal u pracowników polskich przedsiębiorstw jest niewystarczająca… Jak wynika z badania Akademii ASTOR z 2015 roku, ponad 60% polskich przedsiębiorstw nie inwestuje lub zbyt mało inwestuje w rozwój pracowników.
„Oczekiwania wobec pracowników w zakładach produkcyjnych rosną. Od inżyniera przyszłości oczekuje się umiejętności interdyscyplinarnych, a jednocześnie niewiele firm chce i potrafi zaplanować taki rozwój dla swoich inżynierów. ASTOR współpracuje z liderami zmian w firmach produkcyjnych i wspiera tych, którzy tymi liderami chcą się stać. I Ty możesz więcej niż myślisz – zapisz się na studia podyplomowe" – zachęca Iwona Jakielska, Kierownik ds. Szkoleń Biznesowych w firmie ASTOR.
Dla kogo?
Studia podyplomowe na wspomnianym kierunku zaczynają się w październiku 2016 roku i trwają dwa semestry. Przeznaczone są dla:
– managerów produkcji,
– process managerów,
– kierowników projektów,
– prowadzących projekty inwestycyjne w obszarze produkcji,
– kierowników w obszarach logistyki, produkcji, utrzymania ruchu, IT.
Zakres studiów
Zakres studiów obejmuje: zarządzanie procesami, automatyzację, robotyzację i informatyzację produkcji z uwzględnieniem praktycznych zastosowań w nowoczesnym, konkurencyjnym przedsiębiorstwie produkcyjnym.
Praktyczne zastosowanie pozyskanej wiedzy uczestnik znajdzie w takich obszarach, jak m.in.: zarządzanie projektami w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, integracja przemysłowych systemów informatycznych stosowanych w przemyśle, analiza danych produkcyjnych w kontekście optymalizacji wydajności i jakości produkcji, wsparcie decyzji biznesowych na podstawie informacji z parku maszynowego, zarządzanie zużyciem mediów w zakładach produkcyjnych czy efektywne wykorzystanie robotów przemysłowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Eksperci ASTOR
Wśród wykładowców i opiekunów merytorycznych zaangażowanych w studia podyplomowe są eksperci z firmy ASTOR oraz firm z branży automatyki i branży szkoleniowej współpracujących z ASTORem.
„Od ponad 29 lat wspieramy rozwój polskiego przemysłu, dostarczając nowoczesne technologie dla produkcji. Jednocześnie, od 29 lat, naszym priorytetem jest rozwój inżynierów – zarówno w naszej firmie, jak i we współpracujących z nami przedsiębiorstwach. Dzielimy się wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym ze współpracy z ponad 4000 klientów. Bardzo ważnym filarem naszej działalności jest także edukacja, zarówno przyszłych inżynierów, jak i tych, którzy chcą ciągle podnosić swoje kompetencje" – podkreśla Stefan Życzkowski, Prezes ASTOR.
Studia podyplomowe, które uruchamia firma ASTOR, nie są pierwszym pomysłem na wsparcie rozwoju kadr polskich zakładów produkcyjnych. Od wielu lat prężnie działa Akademia ASTOR – zespół certyfikowanych specjalistów z długoletnim doświadczeniem praktycznym w przemyśle oraz o odpowiednim przygotowaniu dydaktycznym. Specjaliści prowadzą szkolenia dla klientów w oddziałach firmy, dzielą się wiedzą na seminariach i warsztatach lokalnych i ogólnopolskich oraz prowadzą wykłady na polskich uczelniach technicznych.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku w 2016 roku została laureatem XXVII edycji Medalu Europejskiego. Uczelnię uhonorowano za kształcenie na studiach podyplomowych.
Dowiedz się więcej
Czytaj więcej o studiach podyplomowych ASTOR na WSB w Gdańsku pod linkiem.