Na dobry początek dnia

Jesień i zima to wyjątkowo pracowity okres roku. W tym czasie automatycy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują sprawnych, funkcjonalnych narzędzi wspomagających codzienną pracę. Takich, które podpowiedzą, jak rozwiązać określony problem techniczny, pomogą w nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi dostawcami i klientami, wskażą kierunek, w jakim zmierza technologia, dostarczą zawsze aktualnych informacji o tym, co dzieje się na rynku. Dlatego z dumą i ogromnym zadowoleniem prezentuję takie właśnie narzędzie, a jest nim zupełnie nowy portal dla automatyków. Portal, nad którym pracowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. Udostępniamy go, począwszy od 1 października, pod adresem www.controlengpolska.com. Tym samym, pod którym do niedawna funkcjonowała wirtualna wersja naszego pisma. Tym razem jednak formuła witryny uległa niemal całkowitej zmianie. Dzięki temu portal www.controlengpolska.com stanowi, jak wierzymy, nową jakość na polskim rynku automatyki.     

Wśród wielu funkcjonalności witryny, chciałbym zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych. Po pierwsze, artykuły z aktualnego wydaniaControl Engineering Polska są w całości publikowane na stronach portalu już od momentu wydania numeru. Wcześniej udostępnialiśmy tylko krótkie fragmenty artykułów z aktualnego wydania. Na resztę internauci musieli czekać kolejny miesiąc, do ukazania się następnego numeru. Artykuły przyporządkowane są do czterech działów tematycznych – Automatyzacja procesu, Kontrola procesu, Automatyka maszyn oraz Sieci i komunikacja. W działach znajdują się setki artykułów na tysiące tematów związanych z szeroko pojętą automatyką.      

Liczę, że z czasem zacznie wrzeć na internetowym forum portalu. Zachęcam, aby skorzystał z niego każdy, kto szuka podpowiedzi, jak poradzić sobie z wdrożeniem lub chce tanio kupić odpowiednią maszynę. A może po prostu ma ochotę pogadać w przerwie na lunch o codziennych problemach inżyniera automatyki z kimś, kto jedzie na tym samym wózku. Godne polecenia są blogi naszych redaktorów – Andrzeja Ożadowicza oraz Krzysztofa Pietrusewicza. Zachęcam do dyskusji z autorami i podrzucania im ciekawych tematów. Poza tym znacząco poszerzyliśmy nasze możliwości prezentacji tego, co dzieje się na rynku. Za pośrednictwem CE TV pokazujemy najnowsze technologie, prezentujemy produkty, publikujemy rozmowy z przedstawicielami firm. Na początek ze świata, później również z polskiego rynku.  

Jednak najważniejsze, że portal każdego dnia dostarcza świeżej i znaczącej porcji nowinek rynkowych – wydarzeń, produktów, raportów, prezentacji i wielu innych. Dzięki temu wszystko, co ważne dla polskiej automatyki, znajdziecie na www.controlengpolska.com. Dwa główne czynniki, które decydują o sukcesie we współczesnym świecie, to czas oraz informacja. Dzięki witrynie www.controlengpolska.com automatycy otrzymują właściwe informacje w odpowiednim czasie… Zawsze od samego rana – na dobry początek dnia! Zapach świeżo zaparzonej kawy – gratis.    

Tomasz Gołębiowski
redaktor naczelny
tg@controlengpolska.com