MOC emocji na stoku

    W dniu 10 marca 2013 roku na stoku narciarskim w Kluszkowcach koło Czorsztyna rozegrano III edycję zawodów narciarsko-snowboardowe ASTOR Winter Cup 2013. Wydarzenie o tyle niezwykłe, że zawodnikami nie byli profesjonalni sportowcy, tylko osoby związane na co dzień z przemysłem, którym towarzyszyły rodziny oraz znajomi. Przy gorącym dopingu kibiców, w duchu fair play, swoje rekordy na stoku biło 100 zawodników z całej Polski. Organizator wydarzenia – firma ASTOR – już zapowiedział kolejną edycję wydarzenia i zaprosiła wszystkich miłośników białego szaleństwa na zawody za rok.

    Na starcie obok przedstawicieli działów utrzymania ruchu, automatyki czy robotyki mocną grupą była  młodzież, która zdeklasowała na mecie starszych zawodników. Nie brakowało również maluchów,  które pod okiem rodziców znakomicie radziły sobie na stoku.

    Kierownik projektu Małgorzata Stoch podsumowuje trzecią edycję ASTOR Winter Cup: ?Zawody były bardzo udane. Naszych zawodników nie zniechęciły prognozy pogody zapowiadające opady deszczu. Na linii startu zjawili się prawie wszyscy zarejestrowani zawodnicy. Zaangażowanie oraz gorące serca uczestników zostały nagrodzone. Deszcz nie padał, a na ceremonii wręczenia pucharów zaświeciło słońce.?

    Puchary wręczono w jedenastu kategoriach. Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, najstarszy ? 59.

    W ASTOR Winter Cup 2013 wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski.