Międzynarodowy przemysł elektroniczny zbiera się w Monachium electronica 2006 14–17 listopada

  Na cztery dni Monachium staje się międzynarodową areną targów elektroniki.
  Wiodące na świecie targi prezentują całą różnorodność elektroniki i wskazują przy tym na najnowsze trendy i konstrukcje. W centrum uwagi stoją zakresy wystawowe najbardziej rozwojowych zastosowań: „Automotive Innovation” dla elektroniki samochodowej, „Wireless Communications” dla bezprzewodowych technologii komunikacyjnych i – nowo założona – „MicroNano- World” dla mikrotechnologii. Już trzeci raz electronica oferuje wystawę i dwudniową konferencję na temat „Embedded Systems”.
  Klaus Dittrich, dyrektor generalny Messe Muenchen International liczy się z ponownym wzrostem międzynarodowych wystawców i zwiedzających na targach electronica 2006: – Oznaki na tegoroczne targi są bardzo pozytywne – mówi Dittrich. – Odnotowujemy już teraz wzrastające zainteresowanie ze strony międzynarodowych przedsiębiorstw i tak jak jest to już za każdym razem na targach electronica, kluczowe firmy branży zarezerwowały już swoje powierzchnie wystawowe.
  Wystawcy i odwiedzający z Polski
  Przedstawiciele przemysłu elektronicznego w Polsce prezentują się regularnie na targach electronica jako wystawcy i odwiedzający. Tak między innymi wystawiają się w 2006 roku firmy Tewa-Termico, Transfer Multisort i Evatronix w zakresie półprzewodników. ZEP „Wojart” zaprezentuje się w sektorze płyt okablowanych, a Relpol przedstawi ofertę aktualnych produktów i zastosowań w dziedzinie przekaźników, wyłączników i klawiatur.
  Na targach electronica 2004 wystawiało się 8 przedsiębiorstw z Polski, a 828 polskich odwiedzających specjalistów przyjechało na targi.
  Pomiary, kontrole i wizualizacje na targach electronica 2006

  • Ponad 300 na ok. 20 000 m2 wystawców zaprezentuje produkty i rozwiązania do pomiarów, kontroli i wizualizacji.
  • Targi odwiedzi ponad 19 000 specjalistów w zakresie tematycznym „pomiary i kontrole”.

  W 2006 roku targi electronica będą stanowić także ważną imprezę dla specjalistów w zakresie pomiarów i kontroli. Do tej pory zgłosiło się ponad 300 przedsiębiorstw z powierzchnią wystawienniczą brutto ok. 20 000 m2. Do tego, obok wystawców najważniejszego punktu targów „pomiary i kontrole”, zalicza się również te przedsiębiorstwa, które prezentują czujniki wartości mierzonych i przyrządów wskazujących (wyświetlacze). Organizator, Messe München International liczy ponownie na około 19 000 zwiedzających specjalistów dla tej branży.
  Targi electronica oferują jedyny w swoim rodzaju przegląd „state of the art” techniki pomiarowej i kontrolnej oraz bliskich im branż. Również w tym roku w hali A1 Nowych Terenów Targowych międzynarodowi wystawcy przedstawią swoje nowe konstrukcje produktów i systemówna „pomiarach i kontrolach”. Paleta jest dalece podzielona na dziedziny i rozpościera się od pomiarów i kontroli wielkości elektrycznych, wielkości geometrycznych, mechanicznych, zależnych czasowo, termicznych, chemicznych i biologicznych poprzez wielkości optyczne i akustyczne aż do identyfikacji i obróbki obrazu i wzorca, techniki komunikacyjnej i radiolokacji. Do tego dochodzą systemy testujące i należące do tego narzędzia oprogramowania – niezależne od wielkości mierzonych urządzenia peryferyjne oraz specjalistyczne wyposażenia laboratoriów i stanowisk kontrolnych.
  Więcej informacji: www.electronica.de