Międzynarodowe zawody pojazdów pneumatycznych PNEUMOBIL 2012

  PNEUMOBIL to pasjonujący konkurs, który pozwala na odkrywanie twórczych talentów wśród studentów uczelni technicznych i umożliwienia wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.  Wzmacnia on więzi z uczelniami technicznymi a także dostarcza uczestnikom konkursu niezapomnianych wrażeń podczas zawodów. W 2012 roku po raz pierwszy w międzynarodowych zawodów pojazdów pneumatycznych PNEUMOBIL wezmą udział także uczelnie techniczne z Polski. 
  Konkurs PNEUMOBIL organizowany jest od 2008 roku przez Bosch Rexroth Kft na Węgrzech. Polska spółka Bosch Rexroth Sp. z o.o. poparła inicjatywę konkursu umożliwiając tym samym uczestnictwo w konkursie również polskim studentom.
  Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny z 3 uczelni technicznych. Każdy zespół składa się z 4 studentów oraz opiekuna technicznego, który jest nauczycielem akademickim danej uczelni.
  Każda z drużyn ma za zadanie zaprojektować i zbudować pojazd napędzany pneumatycznie o możliwie najwyższejwydajności. Firma Bosch Rexroth zapewnia zespołom niezbędne części do zbudowania pojazdu.
  Finał konkursu odbędzie się w dniach 11-12 maja 2012 w miejscowości Eger na Węgrzech.
  Pojazdy będą demonstrowały swoje możliwości w zawodach w kilku konkurencjach wyścigowych takich jak: najdłuższa przejechana droga, przejazd slalomem po wyznaczonej trasie czy największe przyspieszenie. Jury oceniać będzie również oryginalność konstrukcji.
  Główną nagrodę i tytuł ?Najlepszego pojazdu pneumatycznego PNEUMOBIL 2012? zdobywa jeden zespół i zostaje jego posiadaczem przez okres jednego roku. 
   
  Na zwycięzców całego konkursu oraz zwycięzców poszczególnych kategorii czekają ciekawe nagrody.