M!dge2 – zaawansowany technologicznie router WWAN/WAN klasy przemysłowej

Wbudowany poczwórny port Ethernetowy (10/100), port szeregowy COM RS232/RS485 oraz USB umożliwiają routerowi współpracę z wieloma różnymi urządzeniami.

Do transmisji danych router używa standardów LTE, GPRS, EDGE, HSPA+ i UMTS i innych. Bezpieczeństwo gwarantują różne technologie realizujące zaszyfrowane połączenia: IPsec, OpenVPN i AES256. M!DGE2 może pracować jako serwer w sieci VPN i korzystać ze standardu VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol).

Urządzenie zostało zaprojektowane w typowy dla firmy RACOM sposób: z ogromną dbałością o wysoką wydajność, jakość i bezpieczeństwo przesyłanych danych. Solidna, metalowa obudowa, przemysłowe komponenty, a także szeroki zakres temperatury pracy (od ?40 do +70 °C) pozwalają stosować routery w trudnych warunkach i gwarantują ich trwałość oraz poprawną pracę przez wiele lat.
Prosta konfiguracja i dostęp do dokumentacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej (dostęp zabezpieczony hasłem i https, wbudowany firewall) pozwalają na szybkie uruchomienie urządzenia w oparciu o podstawową wiedzą o komunikacji IP. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników możliwa jest konfiguracja za pomocą linii poleceń (CLI).