Małopolski Park Technologii Informacyjnych

    Zakończył się pierwszy etap budowy Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych – najważniejszej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego.
    MPTI, o łącznej powierzchni 12.000 m2, zostanie oddany do użytku pod koniec 2012 roku. Celem projektu jest stworzenie specjalnych warunków dla osób mających pomysły biznesowe związane z sektorem ICT, który został uznany za jeden z najważniejszych sektorów rozwoju gospodarczego Małopolski.
    Do współtworzenia MPTI Krakowski Park Technologiczny zaprasza zarówno tych, którzy mają pomysł na biznes, jak i tych, którzy już założyli firmę i starają się rozwijać swoje projekty. W MPTI swoje miejsce znajdą duże firmy, znane światowe marki. To one dostarczą niezbędnego know-how, zadbają o wyposażenie laboratoriów w technologiczne urządzenia jutra, serwery o potężnych mocach obliczeniowych, zasobach pamięci. Stworzą data centre i platformy cyfrowe. Będą je modyfikować, rozwijać i dostosowywać do potrzeb społeczności MPTI.
    Intelektualnego wsparcia będą udzielać naukowcy i eksperci. Współpracę już zadeklarowali:  Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Krakowska. Dzięki współdziałaniu z administracją samorządową i  rządową oraz wyznaczaniu strategii rozwoju małopolskich miast i regionów, technologie wypracowane przez firmy w MPTI nie będą trafiały w próżnię. Będą rozwiązywały zidentyfikowane przez samorządy i zapisane w strategiach problemy mieszkańców.
    źródło: PAIiZ