LM150KIQP

Nowy czujnik serii LM to kolejny krok w rozwoju oferty laserowych czujników pomiarowych firmy Turck. Dalmierz laserowy LM to przedstawiciel czujników nowej generacji charakteryzujących się najlepszymi parametrami rozdzielczości, liniowości oraz współczynnika temperaturowego w swojej klasie. Dzięki obudowie ze stali nierdzewnej wykonanej w IP67 urządzenie doskonale sprawdza się w trudnych aplikacjach przemysłowych, zarówno pod kątem odporności chemicznej, jak i mechanicznej.

Dzięki zakresowi pomiarowemu od 50 do 150 mm, rozdzielczości na poziomie 0,004 mm oraz niewrażliwości na różne kolory czy fakturę obiektu jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu zastosowań przemysłowych. Czas odpowiedzi na poziomie 0,5ms czyni go idealnym dla aplikacji wymagających szybkiego i niezawodnego pomiaru. Ponadto niewielka wrażliwość na zmianę temperatury otoczenia (+/-0.008 mm/°C) jeszcze lepiej dopasowuje czujnik do szczególnie wymagających warunków pracy. Tak niski współczynnik błędu temperaturowego, umieszcza czujnik LM150 w czołówce jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości wykonania produktu i jego parametrów.

Seria LM współpracuje z programatorem RSD, za pomocą którego realizowane jest precyzyjne programowanie czujnika pomiarowego. Moduł RSD jest potrzebny jedynie na etapie programowania, co jest kolejnym wyróżnikiem czujnika LM150 na rynku. Co więcej może on posiadać zapisanych w pamięci do 6 konfiguracji, które pozwalają na błyskawiczne programowanie lub wymianę czujników. Moduł RSD może zostać zamontowany do 20m od podłączonego czujnika, i służyć jako wyświetlacz przekazujący wartość pomiarową.

Cechujące się wysoką dokładnością oraz stabilnością pomiarową czujniki serii LM są w szczególności dedykowane do aplikacji precyzyjnej kontroli położenia produktu, sprawdzania obecności niewielkich elementów w produktach gotowych, weryfikacji wymiarów, pomiaru grubości czy wysokości oraz wielu innych wymagających dokładnego pomiaru odległości w warunkach przemysłowych