LBR iiwa

LBR iiwa jest pierwszym, produkowanym seryjnie robotem o wysokim stopniu czułości, umożliwiającym współpracę człowieka z robotem. LBR to skrót od “Leichtbauroboter” (lekki robot przemysłowy), iiwa oznacza “intelligent industrial work assistant”. Zapoczątkował on nową erę w przemysłowej robotyce wymagającej dużego stopnia czułości i stał się podstawą dla nowoczesnych, przyszłościowych procesów produkcyjnych. Po raz pierwszy człowiek i maszyna mogą w ścisłej współpracy rozwiązywać zadania wymagające najwyższej precyzji. W ten sposób powstają nowe obszary robocze i otwiera się droga ku większej ekonomiczności i wydajności. Niezwykle czuły robot współpracujący LBR iiwa jest dostępny w dwóch wersjach o udźwigu wynoszącym 7 i 14 kg.

Zalety robota LBR iiwa

Szybkie reakcje

Dzięki czujnikom momentów przegubów robot LBR iiwa bezbłędnie rozpoznaje obiekty i natychmiast zmniejsza siłę oraz prędkość. Dzięki regulacji pozycji i gibkości może on manipulować delikatnymi podzespołami bez zacinania i blokowania.

Zdolność uczenia się

Wybierz jeden z trzech trybów pracy i zaprogramuj robota LBR iiwa w oparciu o symulację: Wskaż żądaną pozycję, a on zapamięta współrzędne punktu na torze. Na czas przerwy można wstrzymać i łatwo sterować jego działaniem poprzez dotyk.

Duża czułość

Lekki robot LBR iiwa z niezwykle wydajnym układem regulacji rozpoznaje kontury szybko i z regulowaną siłą. Rejestruje on prawidłową pozycję montażową, a następnie błyskawicznie i bardzo precyzyjnie montuje części ze specyficzną dla osi dokładnością momentu wynoszącą ?2% momentu maksymalnego. Robot LBR iiwa całkiem samodzielnie znajdzie w okamgnieniu drobne, filigranowe części.

Samodzielność

Układ sterowania KUKA Sunrise Cabinet robota LBR iiwa umożliwia szybkie uruchomienie nawet w przypadku kompleksowych zadań. Zrób z niego trzecią ręką człowieka ? i pozwól mu samodzielnie oraz niezawodnie wykonywać nieergonomiczne, monotonne zadania.