Labimed Electronics – Rejestrator oscyloskopowy 8855

Japońska firma HIOKI produkuje ośmiokanałowy cyfrowy rejestrator oscyloskopowy 8855. Zapisuje on z szybkością 20 MS/s sygnały analogowe doprowadzane do wejść poszczególnych kanałów, tj. do gniazd wymiennych, izolowanych modułów, oraz sygnały cyfrowe zbierane za pomocą czterokanałowych sond logicznych 9327 lub 9321-01.

 Przebiegi zarejestrowane w pamięci, jak i w danym momencie doprowadzane do wejść rejestratora, można jednocześnie obserwować na ekranie w trybie bardzo szybkiego przełączania między pojemną pamięcią a wejściami modułów. Ciekłokrystaliczny, kolorowy ekran rejestratora typu TFT ma przekątną 10,4”, co pozwala na wyróżnianie
przebiegów kolorami.

Rejestrator wyposażono w szereg funkcji użytkowych, w tym: wyzwalanie i przedwyzwalanie (pre-trigger), skalowanie, praca X-Y, rozciąganie (zoom), kursory ekranowe, poszukiwanie przebiegu, szybka transformata Fouriera (FFT), wprowadzanie komentarzy, zliczanie impulsów, ocena parametrów przebiegu i inne. Dodatkowo, na zamówienie, producent wyposaża rejestrator w funkcję monitora mocy.

Pamięć wewnętrzna rejestratora ma pojemność 32 MB (z możliwością zwiększenia nawet do 512 MB). Do zapisu danych pomiarowych na zewnętrznych nośnikach pamięci można wykorzystywać np. dyskietki 3,5 cala, lub dysk twardy dołączony do interfejsu SCSI. Do współpracy z komputerem producent montuje standardowo interfejs sieciowy LAN z funkcjami klienta FTP i PPP.

www.labimed.com.pl