KUKA Polska ma nową siedzibę! Jeden z liderów robotyzacji od dziś w Tychach

Nadchodzą zmiany! – tak KUKA Polska od kilku miesięcy komunikowała przeprowadzkę do Tychów. W czwartek 24 września, przy Mysłowickiej 1, w obecności zarządu firmy i mediów odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby firmy.

Nowa siedziba KUKA Polska to nie tylko ponad 2200 m2 powierzchni wyposażonej w cele z najnowocześniejszymi robotami. To przede wszystkim Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA – przestrzeń, w której klienci firmy zyskali możliwość bezpośredniego przeprowadzania testów w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych. Od dziś mają oni także dostęp między innymi do cobotów – robotów przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z człowiekiem – oraz platform jezdnych.

Zdaniem Dyrektora KUKA Polska – Tomasza Nowaka – nowe centrum zostało przygotowane właśnie z myślą o klientach. – Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji. Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, jak również na firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą branżą wskazuje Tomasz Nowak.

W nowej siedzibie KUKA Polska znajduje się też Centrum Kompetencji – KUKA College. Firma z Tychów od lat rozwija ofertę kursów skupionych wokół działalności poszczególnych robotów i aplikacji oraz praktycznej wiedzy związanej z ich wykorzystywaniem.

– Tworzenie bogatej i atrakcyjnej oferty szkoleniowej jest jednym z priorytetów firmy. Co ważne, zawsze zwracaliśmy uwagę na to, żeby naszymi klientami były nie tylko duże koncerny, ale też mniejsze firmy lokalne, które do tej pory nie miały możliwości poznania konkretnych rozwiązań z zakresu robotyzacji i automatyzacji. W nowej siedzibie będziemy mogli rozszerzyć ofertę kierowaną do takich właśnie podmiotów  dodaje Tomasz Nowak.

W nowym obiekcie nie zabraknie także Centrum Konferencyjnego – składającego się z 4 sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, zaprojektowanego z myślą o organizacji zarówno mniejszych, jak i większych eventów – oraz zaplecza gastronomicznego.

Podczas oficjalnego otwarcia nie zabrakło zaproszonych gości, m.in. Andrzeja Dziuby, Prezydenta Miasta Tychów, oraz Andrzeja Soldatego, Prezesa Zarządu Platformy Przyszłości. Uczestnicy eventu mieli okazję zobaczyć wyjątkowy pokaz tańca robotów, a także zwiedzić Centrum Szkoleniowe i Centrum Aplikacyje KUKA.

Nowa siedziba KUKA Polska w Tychach to nowy rozdział w historii firmy, która od lat jest synonimem innowacji w automatyzacji i jednym z wiodących producentów inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych na świecie.

Wywiad z Tomaszem Nowakiem, Dyrektorem firmy KUKA Polska, podczas otwarcia nowej siedziby KUKA, przeprowadzony przez Michaela Majchrzaka, Wydawcę Trade Media International:

Tomasz Nowak, Dyrektor KUKA Polska
Tomasz Nowak, Dyrektor KUKA Polska
Andrzej Soldaty, Prezes Zarządu Platformy Przyszłości


KUKA