Konferencja Solid Edge With Synchronous Technology 2

  24 września 2009 r. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona wprowadzeniu najnowszej wersji Solid Edge with Synchronous Technology. W spotkaniu wzięło udział ponad 120 użytkowników, obecni byli również partnerzy handlowi Siemens PLM Software. Ci, którzy z różnych względów nie byli w stanie uczestniczyć w konferencji na żywo, mogli oglądać transmisję online.
  Pierwszy blok konferencji, poprowadzony przez Tomasza Jęczarka (Technical Sales Support Engineer z firmy Siemens PLM Software) poświęcony był nowościom ostatniej wersji Solid Edge. 
  Synchronous technology określane jest jako przełom w tradycyjnym modelowaniu. Jest to technologia oparta na zupełnie nowej, innowacyjnej filozofii tworzenia produktów: łączy szybkość i elastyczność modelowania z pełną kontrolą i przejrzystością parametrycznego projektowania. Edycja geometrii zapewnia najbardziej intuicyjne podejście ? aby zmienić położenie ścianki, wystarczy ją wskazać, a następnie wpisać wymiar, o jaki chemy ją przemieścić. Technolog może łatwo edytować każdy model przejęty z innych systemów CAD 3D.
  W Solid Edge wersji ST2 technologia synchroniczna została zaadaptowana do nowych obszarów modelowania części i złożeń, a także projektowania elementów blaszanych. Wzmocnione zostało skalowalne rozwiązanie do zarządzania danymi (poprzez przeniesienie Solid Edge Insight do najnowszej platformy Microsoft SharePoint) oraz integracja z oprogramowaniem Teamcenter Express. Dzięki wbudowanej nowej aplikacji do analiz inżynierskich ? Solid Edge Simulation oraz udoskonalonemu narzędziu do zarządzania dokumentacją Solid Edge Insight, system Solid Edge with Synchronous Technology 2 w dalszym ciągu jest jedynym rozwiązaniem CAD 3D na rynku, które 100-krotnie przyspiesza proces projektowania nowych produktów.
  Solid Edge ST2 zdążył już zdobyć dwie prestiżowe nagrody: Design News 2009 Golden Mousetrap Best Product Award za najlepszy i najbardziej innowacyjny produkt oraz drugie miejsce w konkursie Manufacturing Business Technology?s Innovation Insight 2009.
  Drugi blok konferencji, poprowadzony przez Romana Korzusa (Sales Executive), Michała Poprawskiego (PLM Consultant) oraz Tomasza Jęczarka, poświęcony był kompleksowym rozwiązaniom PLM oferowanym przez Siemens PLM Software. Zaprezentowany został przykładowy scenariusz zarządzania projektem poprzez system Teamcenter, który, współpracując z Synchronous Technology, w naturalny sposób kontroluje proces zmian dokonywanych w oprogramowaniu Solid Edge. Teamcenter zarządza historią zmian zarówno w zakresie konstrukcyjnym, jak i technologicznym, co pozwala uporządkować obieg informacji w firmie. Każda zmiana może być poświadczona odpowiednim dokumentem (zlecenie projektowe, żądanie zmiany, protokół odbioru itp.), zgodnie z obowiązującymi w firmie standardami i procesami. Zarówno Synchronous Technology, jak i Teamcenter to obsługa wielu obcych formatów inżynierskich, które stają się w rozwiązaniu Siemens PLM Software równoprawnym elementem każdego projektu bez względu na to, w jakim edytorze CAD zostały stworzone. www.siemens.com/plm