Konferencja online Rockwell Automation

10 lipca 2007 r. odbyła się multimedialna, międzynarodowa konferencja prasowa Rockwell Automation, podczas której Terry Gebert przedstawił strategie i plany firmy związane z integracją z ICS Triplex (przyp. red.: o przejęciu ICS Triplex przez RA pisaliśmy w lipcowym wydaniu CE Polska).

Czynnie uczestniczyli w niej, zadając pytania i mając możliwość dyskusji dziennikarze czołowych pism specjalistycznych związanych z automatyką, w tym Control Engineering Polska.

Do spotkań online nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni, ale z pewnością jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu, bez uszczerbku dla wartości informacyjnej.

? Jesteśmy zaangażowani w długoterminowy, korzystny proces rozbudowy naszej firmy ? powiedział Terry Gebert. ? Nasza międzynarodowa strategia biznesowa wspiera to przedsięwzięcie przy zachowaniu równowagi między rozbudową firmy i dbałością o wyniki.

Rockwell Automation kładzie nacisk na zwiększanie wachlarza oferowanych usług i produktów, rozszerzanie zasięgu geograficznego oraz dotarcie do miejsc o największym rozwoju gospodarczym, przy jednoczesnym zachowaniu takich współczynników, jak wydajność na stałym poziomie.

Częścią realizacji wyznaczonych celów biznesowych jest przejęcie ISC Triplex, które pozwoli Rockwell Automation ustalić silniejszą pozycję na rynku energetycznym i wydobywczym, gdzie wciąż wraz z pulą zysków do podziału zwiększa się konkurencyjność.

To wydarzenie niesie za sobą konsekwencję zarówno dla obrazu przemysłu, jak i klientów. Wiedza ekspercka z zakresu bezpieczeństwa procesowego i zaufanie klientów, jakie zyskało przez trzydzieści pięć lat ICS Triplex, procentuje teraz na rzecz Rockwell Automation. Ponad 500 fachowców z doświadczeniem i wiedzą o systemach z potrójną redundancją modularną (TMR) i kontrolą maszyn przepływowych to ogromny zysk dla firmy. Zwiększenie asortymentu, przejęcie kontaktów biznesowych i bagażu doświadczeń z zakresu implementacji IEC 61511 jest prawdopodobnie tylko początkiem rozbudowy Rockwell Automation.

Przypominijmy, że dokładnie rok temu w lipcu 2006 r. informowaliśmy o przejęciu firmy GEPA GmbH ? lidera w Europie w branży oprogramowania i zarządzania zmianami w automatyce przemysłowej, kontroli procesów i technologii sieci przemysłowej.

Jaki będzie następny krok Rockwell Automation? Będziemy dla Państwa śledzić poczynania tej umacniającej swoją opozycję na europejskim rynku firmy.

ce