Konferencja EMC for Business 2018

Doświadczenia praktyków w projektowaniu i produkcji elektroniki

To już drugie spotkanie w branży elektronicznej, którzy zjeżdżają się z całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami i rozwinąć swoje umiejętności. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 11-12 października 2018 r.

Dwa dni skupionych na praktycznym podejściu do tematyki projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD – obszarów mocno skorelowanych z kompatybilnością elektromagnetyczna – EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility).

Nowa formuła tegorocznej Konferencji stawia na dłuższe warsztaty z praktykami oraz zwiększony czas na przedstawienie case’ów. Organizatorzy zapewniają jeszcze większą przestrzeń na wymianę wiedzy, praktykę i doświadczenia. Prelegentami będą inżynierowie z firm, którzy przedstawią ciekawe przypadki, rozwiązania oraz problemy z jakimi się zmagali. Kluczem do sukcesu jest chęć dzielenia się wiedzą oraz skupieniu się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki temu uczestnicy mają szansę znaleźć odpowiedź dla swoich przypadków oraz wykreowanie nowych pomysłów.

Sponsorami Konferencji EMC for Business 2018 są firmy: SCHURTER Electronic Components oraz Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.. Pojawiła się również większa przestrzeń dla wystawców, którzy chcą zaangażować się w budowanie profesjonalnej marki tego wydarzenia.

Zapisy zostały już uruchomione. Firmy, które uczestniczą w wydarzeniu czeka bardzo korzystna cena, jeśli zapiszą się odpowiednio wcześniej oraz dla zespołów które planują swoją obecność. Koszt obejmuje uczestnictwo w konferencji, warsztatach oraz w wieczornej kolacji wszystkich uczestników i prelegentów. Każdy będzie mógł wybrać udział w dwóch warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów i projektantów elektroniki. Na miejscu zostanie zapewniony poczęstunek w formie przerw kawowych oraz lunchu. Na uczestników również będą czekać miłe upominki i vouchery.

Zobacz, jak było rok temu:

Poruszane tematy podczas wystąpień “case study”:

  • Komunikacja – szybkie magistrale, a EMC – typowe problemy, zalecenia i przykłady rozwiązań.
  • Dyrektywa LVD i MD: znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw.
  • Kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności- czyli jak przygotować obiekt do testów w laboratorium EMC.
  • PRZETWORNICA DC/DC: Optymalne wykorzystanie elementów indukcyjnych do minimalizacji niepożądanych dźwięków generowanych przez przetwornice DC/DC.
  • Signal Integrity (Integralność sygnałów). Kiedy masa nie jest masą, czyli parę słów o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce.
  • EMC Compliance in Motor Drive Applications.
  • Badania prototypów i egzemplarzy przedprodukcyjnych – wybrane aspekty EMC.
  • Redukcja zaburzeń przewodzonych i promieniowanych – praktyka inżyniera.

Warsztaty z tematyki:

  • WÜRTH ELEKTRONIK – zakłócenia promieniowane ograniczanie i przeciwdziałanie.
  • Akademia EMC – schemat a layout – projektowanie elektroniki pod kątem EMC

Organizator: EMC for Business

Miejsce: Park Hotel Diament **** ul. Muchoborska 10, Wrocław

Termin: 11-12.10.2018

Zapisy: www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/