Kompaktowe urządzenia PLC ? MELSEC FX3UC

Nowa jednostka centralna MELSEC FX3UC wnosi większą elastyczność i większą wydajność do tych zastosowań, w których nie ma miejsca na tradycyjnie wykonane PLC. Tak, jak wszystkie elementy rodziny FX, każdy sterownik PLC FX3UC posiada w pełni zintegrowaną jednostkę centralną, która zawiera wszystkie niezbędne elementy składowe PLC, począwszy od procesora centralnego, poprzez pamięć i sterownik wejść / wyjść.
Najmniejsza jednostka centralna, mająca 8 wejść cyfrowych i 8 wyjść tranzystorowych, zajmuje zaledwie 27% tej przestrzeni, jakiej potrzebuje porównywalna jednostka FX3U do tego FX3UC zawiera w sobie wszystkie cechy FX3U.
Wszystkie jednostki centralne FX3UC zasilane napięciem 24 V DC, dostępne są w wersjach 16, 32, 64 lub 96 we/wy. Przez dołączenie modułów rozszerzających i sieciowych punktów we/wy, mogą być rozszerzane do maksymalnej konfiguracji 384 we/wy.
Dokładnie tak, jak FX3U, rodzina FX3UC oferuje znakomitą łączność ze wszystkimi standardowymi sieciami.
Przy pomocy przewodów paskowych i standardowego złącza, można podłączyć listwy we/wy, wykonane w wersji zaciskanej na śruby lub sprężyny.
Czy szukasz rozwiązania sterującego z nadmiarem wydajności? W takim razie FX3UC może być tym, czego szukasz:

  • czas wykonania instrukcji logicznej jedynie 0,065 ľs
  • aż do 40768 rejestrów danych
  • do 7680 cewek wewnętrznych przekaźników
  • 210 rozkazów
  • pamięć do 64 k kroków programu PLC

Czyni to FX3UC jednym z szybszych i bardziej wydajnych w swojej klasie systemów PLC. Faktycznie, zostawia on w cieniu kilka większych modułowych systemów sterujących.