Koło Łodzi powstanie zakład produkujący dla chemii

    W Konstantynowie Łódzkim rozpoczęła się budowa zakładów firmy Clariant. W ciągu roku rozpocznie się tam produkcja koncentratów barwiących na potrzeby przemysłu tworzyw sztucznych.

    Inwestycja warta 38 milionów złotych, pozwoli firmie Clariant znacząco zwiększyć potencjał produkcyjny i umocni jej pozycję na rynku w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej.

    Zakład pomieści nowoczesne instalacje do produkcji koncentratów barwiących a także laboratoria, magazyny oraz budynki biurowe.

    – Trudno przecenić znaczenie tej inwestycji dla rozwoju całej firmy. Rynek masterbaczy, choć jest wymagający, rozwija się niezwykle dynamicznie a nowoczesny zakład, taki jak ten, który powstanie w Konstantynowie, pozwoli nam błyskawicznie reagować na potrzeby naszych klientów – powiedział Hans Bohnen, w Clariant odpowiedzialny za koncentraty barwiące.

    Clariant to działająca w skali międzynarodowej specjalistyczna firma chemiczna z siedzibą w Muttenz, niedaleko Bazylei. Grupa posiada ponad 100 firm na całym świecie i na koniec 2011 roku zatrudniała 22 149 pracowników. W roku obrotowym 2011, Clariant odnotował obroty na poziomie 7.4 mld franków szwajcarskich.