Kolejne inwestycje w KPT

    Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego na koniec pierwszego kwartału 2013 r. wydał kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Krakowskiej SSE.

    Zezwolenia otrzymały dwie firmy: Nasza Tradycja Sp. z o.o. oraz PEX-POOL PLUS TECHNOLOGIE sp. z o.o. Nasza Tradycja zamierza na terenie podstrefy w Tarnowie wybudować nowoczesny zakład piekarniczy, natomiast firma PEX-POOL PLUS TECHNOLOGIE Sp. z o.o. w budynku Centrum Innowacji i Biznesu COPERNICUS, zlokalizowanym na terenie podstrefy w Kraków Śródmieście stworzy centrum badawczo-rozwojowe związane głównie z produkcją agregatów prądotwórczych, generatorów kogeneracyjnych i trójgeneracyjnych. Spółka nastawiona jestna otwartą współpracę z przedstawicielami krakowskich uczelni.

    Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w I kwartale tego roku wydał już 9 zezwoleń: m.in. dla takich firm jak Valeo Autosystemy Sp. z o.o., Integer.pl S.A. oraz dla Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Firmy te zobowiązały się ponieść nakłady inwestycyjne o wielkości co najmniej 220 mln zł, zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 675 nowych osób oraz utrzymać zatrudnienie w swoich zakładach o wielkości nie niższej niż 4720 osób do końca funkcjonowania SSE.