Kolejne aprobaty dla WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR

Potwierdzone bezpieczeństwo i niezawodność: cztery nowe certyfikaty otwierają modułom WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR drogę do zastosowań na lądzie i na morzu na każdej szerokości geograficznej.
WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR to oferta dla automatyki w ekstremalnych zastosowaniach – i jako taki jest udokumentowany licznymi certyfikatami. Najświeższe aprobaty zostały wystawione przez towarzystwa Germanischer Lloyd (GL), National Radio Research Agency (RRA, Korea) i Underwriters Laboratories (UL508 i ANSI/ISA 12.12.01). Teraz więc seria 750 XTR spełnia dodatkowo określone w normach wymagania, dotyczące zastosowań na obszarze Ameryki Północnej i Korei, w przemyśle stoczniowym oraz przestrzeniach zagrożonych wybuchem na lądzie i na morzu.
Aprobaty wystawione przez niezależne instytucje są potwierdzeniem tych właściwości technicznych, które czynią WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR tak atrakcyjnym: odporna do warunki środowiskowe wersja WAGO-I/O-SYSTEM 750 gwarantuje niezawodność działania w zakresie temperatur między -40 °C i +70 °C; już przy -40 °C możliwy jest bezzakłóceniowy rozruch bez wstępnego rozgrzania. Podwyższona wytrzymałość napięciowa, zgodnie z EN 60870-2-1, na poziomie do 1 kV (moduły < 60 V: klasa VW1) i 5 kV (moduły ≥ 60 V: klasa VW3) chroni elektronikę serii 750 XTR przed zakłóceniami. Zoptymalizowana charakterystyka EMC pozwala na uniknięcie emisji zakłóceń, dzięki czemu możliwe jest jego zastosowanie nawet w bezpośrednim sąsiedztwie czułych systemów zewnętrznych. WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR charakteryzuje się wytrzymałością na wibracje o wartości 5 g (co odpowiada przyspieszeniu 50 m/s2) i długotrwałej wytrzymałości na udary 25 g. W efekcie, przy zastosowaniu serii 750 XTR można wyeliminować koszty związane z dodatkowymi urządzeniami klimatyzacyjnymi i ochronnymi.
WAGO-I/O-SYSTEM 750
WAGO-I/O-SYSTEM 750 spełnia wszystkie wymogi stawiane obecnie systemom rozproszonego sterowania. Dzięki swojej modularnej strukturze pozwala na tworzenie dowolnych aplikacji, współpracujących z różnymi protokołami. W zależności od aplikacji można wybierać wśród interfejsów i sterowników sieciowych (PLC) współpracujących z różnymi protokołami. W sumie ponad 400 różnych modułów, wchodzących w skład WAGO-I/O-SYSTEM 750, pozwala na tworzenie skalowalnych rozwiązań o dużej liczbie modułów w węźle oraz korzystnym stosunku ceny do wydolności systemu.

Fot.: WAGO