Koch Industries współpracuje z Mobile Industrial Robots w zakresie autonomicznych robotów mobilnych

Mobile Industrial Robots, światowy lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił globalną współpracę strategiczną z Koch Industries, jedną z największychfirm na świecie.

Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries rozpoczęła się w 2020 roku. Guardian Industries, filia Koch Industries, przetestował różne rozwiązania z obszaru automatyzacji transportu wewnętrznego, mające na celu optymalizację produktywności i wewnętrznych przepływów pracy. Przekrojowe działania prowadzone przez zespół ds. transformacji produkcji umożliwiły wdrożenie robotów MiR w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych w roli projektów pilotażowych. Sukces tych projektów zaowocował porozumieniem Koch Industries i MiR, aby dokonać globalnej ewaluacji technologii. 

„Po prawie każdym projekcie pilotażowym MiR, klienci zamawiali kolejne autonomiczne roboty mobilne. Spośród wielu powodów wyróżniają się dwa: (1) dodając niedrogie regały i akcesoria do przenoszenia materiałów, przedsiębiorstwa wciąż znajdują nowe aplikacje dla tych wszechstronnych robotów mobilnych, oraz (2) oprogramowanie nawigacyjne, flotowe i obsługujące operacje przenoszenia jest łatwe do zainstalowania, aktywowania i zapewnia ciągły zwrot z inwestycji. MiR koncentruje się na płasko-powierzchniowych zastosowaniach, które są obecne w prawie wszystkich operacjach produkcyjnych i logistycznych na świecie. Rozumiem, dlaczego Koch i inne innowacyjne konglomeraty wielobranżowe są zainteresowane MiR. To idealne dopasowanie potrzeby i produktu”, mówi Frank Tobe, analityk branży robotycznej.

“Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych”, mówi Antonio Blanco, Global Category Manager w Guardian Industries. „MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera, z doświadczeniem i możliwościami, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności”.

Oferując pięć różnych robotów mobilnych, MiR ma najszerszą gamę AMR na rynku do wykonywania różnych zadań transportowych, od przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o masie do 1000 kg. Roboty MiR posiadają także umiejętność automatycznego podnoszenia, transportowania i dostarczania palet. MiR produkuje współpracujące i autonomiczne roboty, które są zaprojektowane tak, aby móc pracować obok ludzi, wyręczać ich w fizycznie uciążliwych zadaniach; w zamian umożliwiając im pracę przy bardziej wartościowych procesach. 

Roboty MiR mogą być uzupełniane o różne górne moduły w zależności od potrzeb klientów. Różnorodność robotów jest kolejnym z kluczowych elementów, z powodu których Guardian Industries zdecydował się na współpracę z MiR, a inne firmy należące do Koch również rozważają potencjalne wdrożenia.

Guardian Industries ma zamiar zwiększyć skalę tej technologii w całej organizacji. “Wdrożymy roboty w kilku zakładach, różniących się pod względem rozkładu i produktów. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli rozwiązanie logistyczne, które można wpasować w różne środowiska i łatwo dostosować do nowych zadań – dokładnie to oferuje MiR”, dodał Peter Westrick, Material Handling Engineering Manager w Guardian Industries.

Autonomiczne roboty mobilne rosną w siłę

Najnowsze dane MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportu. Mobile Industrial Robots ogłosił ostatnio wzrost sprzedaży AMR o 55% w pierwszym kwartale 2021 roku, co czyni go najlepszym pierwszym kwartałem w historii MiR. 

„Jest nam miło rozpocząć współpracę i wesprzeć Guardian w zakresie osiągania celów związanych z produktywnością poprzez wdrożenie naszych elastycznych, współpracujących i bezpiecznych robotów mobilnych”, powiedział Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR. „Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki, od przychodzącej i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy”.

„Dzisiejsze układy zakładów są bardzo zwinne i dynamiczne, a ludzie, sprzęt, palety i inne przeszkody mogą pojawiać się w miejscach, które wcześniej były korytarzami”, dodał Clausen. „Nasze roboty mobilne bardzo dobrze pasują do tych stale  zmieniających się środowisk. Dzięki współpracującej, autonomicznej nawigacji robotów, zautomatyzowany transport materiałów staje się elastyczny i łatwy do dostosowania bez dodatkowych kosztów lub zakłóceń w procesach”.

Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach i lokalne biura w Odense, Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.


MiR