Klucz do sukcesu w dziale UR w przemyśle! – Automa.Net pomaga w szukaniu części

W dzisiejszym dynamicznym świecie czas ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w branży automatyki przemysłowej. Czasy dostaw często mrożą krew w żyłach, szczególnie kiedy trzeba zmierzyć się z terminami na ukończenie projektów lub kiedy produkcja stoi w obliczu awarii. Dlaczego warto więc poznać Automa.Net? Bo to platforma- “gamechanger”, która już od 2 lat rewolucjonizuje sposób poszukiwania i zakupu części przemysłowych.

18 milionów ofert w jednym miejscu

Automa.Net to platforma B2B dla dystrybutorów, brokerów i integratorów systemów oraz dla działów utrzymania ruchu, która gromadzi dane o stanach magazynowych od setek dystrybutorów z całego świata. Platforma pozwala w szybki sposób znaleźć części, których potrzebujesz, porównać oferty, niesamowicie przyspiesza proces wyceny i zakupów.

Jak to działa w praktyce? Wystarczy wprowadzić numer części, kod zamówienia lub symbol poszukiwanego elementu, a w kilka sekund otrzymasz produkty bezpośrednio od dystrybutorów. Nie musisz już dzwonić po różnych hurtowniach czy wysyłać dziesiątek e-maili – wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu! Aktualnie w bazie danych znajduje się imponująca liczba 20 mln części!

Szukanie igły w stogu siana? Podajemy pomocną dłoń

Co jeśli części jednak nie ma?! Fabryka znanych samochodów elektrycznych ma awarię, produkcja stoi… każda minuta opóźnienia to wysokie koszty – gdzie szukać pomocy?! Dzięki sieci wyspecjalizowanych brokerów, która korzysta z Automa.Net znalezienie komponentu, którego aktualnie nie ma w bazie, jest niesamowicie ułatwione. Możesz opublikować ogłoszenie, a na Twój sukces pracuje setki dystrybutorów z całego świata, którzy uruchamiają swoje kontakty, aby zapewnić Ci potrzebną część. W powyższym przykładzie pomogła firma z Nowej Zelandii. Czas dostawy? 3 dni robocze!

Części nowe, używane, odnowione – tu jest wszystko!

Jedną z kluczowych korzyści korzystania z Automa.Net jest dostęp do różnorodnych części, zarówno nowych, używanych, jak i wycofanych z rynku. Niezależnie od tego, czy poszukujesz renomowanych producentów, takich jak Siemens, ABB, Omron czy Schneider Electric, czy też bardziej niszowych marek.

Wielu klientów na platformie posiada własne serwisy, specjalizuje się w odnawianiu i skupowaniu części wycofanych z produkcji, dzięki czemu można tu znaleźć komponenty lub zamienniki do starszych, ale nadal dobrze funkcjonujących maszyn i linii produkcyjnych.

Automa.Net zespół z Rzeszowa, który pomaga firmom z branży

Zespół specjalistów, mający doświadczenie w branży przemysłowego e-commerce, od 2020 roku pracuje nad rozwiązaniem problemu, jaki dotyka branżę automatyki przemysłowej. Już od ponad 2 lat Automa.Net pomaga w przerwanych przez pandemię i inne czynniki łańcuchach dostaw.

Biznes powstał w stolicy Podkarpacia, a jego zasięg od samego początku obejmował cały świat. Obliczono, że średni koszt poszukiwania części trudno dostępnych to 200 EUR miesięcznie. Tutaj niezastąpiona jest pomoc platformy, która gromadzi dane w jednym miejscu i są one dostępne w wirtualnych magazynach “na klik”.

Biznes to ludzie. Spotkania ANEXPO gromadzą międzynarodowy biznes

Platforma wspiera handel między dostawcami z całego świata, a w ramach współpracy wyszła z inicjatywą corocznych spotkań firm z branży automatyki przemysłowej oraz ich strategicznych partnerów pod nazwą ANEXPO. Za sobą mamy już dwie edycje, które z roku na rok gromadzą coraz więcej uczestników. W maju 2023 na 3-dniowym spotkaniu organizowanym w Rzymie rozmawiało 160 delegatów z 80 firm. Kolejna edycja odbędzie się 17-19 czerwca 2024 w Pradze. Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, dlatego warto już teraz zarezerwować bilet i stolik do biznesowego networkingu.

Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie ANEXPO. Firmy chcą się spotykać i nawiązywać relacje biznesowe osobiście, nie tylko wirtualnie.”- mówi Prezes Automa.Net, Marcin Krzączkowski – “Cieszymy się z wartościowych rozmów, które już na spotkaniu często kończą się ustaleniem lepszych warunków handlowych, co przekłada się bezpośrednio na rozwój biznesu”.