Jeden ze sposobów na poradzenie sobie z ciągle wydłużającymi się czasami dostaw na rynku automatyki przemysłowej

Obecne warunki rynkowe w zakresie dostępności części oraz stale wydłużające się terminy dostaw wymuszają pojawienie się nowych rozwiązań. Jednym z nich jest nowo uruchomiona platforma dla firm handlowych specjalizujących się w automatyce przemysłowej. Automa.Net to młoda platforma, która wystartowała w tym roku, głównie ze względu na narastające problemy w łańcuchu dostaw. Rozwiązanie okazało się bardzo potrzebnym zasobem. W ciągu kilku miesięcy istnienia z platformy korzystają już tysiące nabywców i ponad 300 dostawców automatyki i elektroniki przemysłowej, zlokalizowanych głównie w Europie. Ponad 2,6 miliona części jest obecnie udostępniona w bazie portalu. Ułatwia to handel i wyszukiwanie, zwłaszcza części trudno dostępnych.

Co platforma oferuje kupującym? Przede wszystkim łatwy dostęp do bazy danych i wyszukiwarki milionów części automatyki przemysłowej i elektroniki. Możesz wprowadzić numer części i uzyskać pełny przegląd dostawców, którzy mają go na stanie wraz z danymi ułatwiającymi porównanie wyników. Dane produktów i dostawców obejmują między innymi dostępną ilość, markę, stan produktu (nowe, używane, nadwyżka, po regeneracji) i gwarancję. Z wyników wyszukiwania możesz zapytać o cenę za pomocą prostego formularza zapytania ofertowego. Drugą opcją jest kliknięcie ikony koszyka i zakup części bezpośrednio w sklepie internetowym dostawcy.

Dla dostawców dostępne są dodatkowe funkcje. Platforma daje możliwość zwiększenia sprzedaży w Internecie dzięki pojawieniu się w wynikach wyszukiwania Automa.Net. Dostawcy mogą zdecydować, po zaakceptowaniu dodatkowych warunków, aby ich części zostały zaindeksowane w google, bing i innych popularnych wyszukiwarkach. Kupujący zostaje przekierowany bezpośrednio do sklepu internetowego dostawcy. Jest to więc alternatywa dla firm zajmujących się częściami aby sprzedawać online bez konieczności budowania sklepów eCommerce lub płacenia prowizji od sprzedaży części na platformach typu marketplace.


Automa.Net