IoTWorX ICONICS

Firma ICONICS proponuje innowacyjne rozwiązanie IoTWorX™, które umożliwia połączenie bezpośrednio z chmurą istniejących już systemów automatyki. Użytkownicy mogą uzyskać podgląd danych historycznych i aktualnych w chmurze i nie tylko.

IoTWorX łączy technologię IoT z przystępnymi cenowo urządzeniami wspierającymi internet rzeczy, tworząc bezpieczne, gotowe do pracy w chmurze rozwiązania dedykowane energetyce, automatyce budynkowej, produkcji i zastosowaniom przemysłowym. Opierając się na sprawdzonych rozwiązaniach HMI / SCADA, produktach analitycznych i mobilnych firmy ICONICS, możliwe jest zastosowanie nowej generacji aplikacji typu Software as a Service (SaaS) i IoT. Współpraca tych potężnych technologii zapewnia prostą, a jednocześnie bezpieczną komunikację w czasie rzeczywistym, wykorzystując w pełni zalety IIoT i Przemysłu 4.0. ICONICS IoT wykorzystuje w pełni możliwości aplikacji działających w chmurze, takich jak platforma i usługi Azure Microsoft Cloud Computing, zapewniające globalny dostęp, skalowalność i niezawodność.

Gateway IoT może obsługiwać komunikację „Northbound”, zapewniając komunikację urządzeń między sobą i z chmurą. IoT gateway obsługuje również połączenia „Southbound” do komunikacji z urządzeniami końcowymi działającymi w zakładach produkcyjnych zazwyczaj wykorzystując przemysłowe standardy komunikacji. W aplikacjach automatyki budynku tym protokołem zazwyczaj jest BACnet, w przypadku wyposażenia biurowego byłoby to SNMP. Dla innych urządzeń może to być Modbus lub usługi sieciowe. Dzięki długiej historii współpracy ICONICS z Fundacją OPC zagwarantowane jest to, że IoTWorX będzie zintegrowany z OPC UA w celu standaryzacji modelu publikowania i subskrybowania danych biznesowych i produkcyjnych przedsiębiorstwa. Ponadto ICONICS obsługuje najpopularniejsze protokoły komunikacyjne IIoT, których użycie zaleca Fundacja OPC: AMQP i MQTT. AMQP oferuje wydajne projektowanie i optymalizację modelu komunikacji między urządzeniami i jest przede wszystkim wykorzystywany do komunikacji urządzeń z chmurą Azure. MQTT jest wykorzystywany do udostępniania danych do systemów biznesowych i innych platform działających w chmurze.