Inwestycje w Lublinie

    W dniu 16  listopada siedmiu nowych inwestorów odebrało zezwolenia na działalność w Podstrefie Lublin SSE Euro-Park Mielec. Zadeklarowali łącznie nakłady w wysokości ponad 234 mln zł i utworzenie 272 nowych miejsc pracy.
    Największe inwestycje zadeklarował MW Lublin, spółka należąca do włoskiej grupy Magnetto Wheels, wytwarzająca stalowe felgi dla przemysłu motoryzacyjnego. Do 2020 r. firma zainwestuje ponad 152 mln zł i zwiększy zatrudnienie o 127 osób. MW Lublin chce zwiększyć roczną produkcję do 4 milionów kół, które ma dostarczać światowym koncernom motoryzacyjnym.
    Zezwolenia na działalność w podstrefie odebrały też m.in. spółka Wikana, która zainwestuje przeszło 66 mln zł w centrum logistyczne i informatyczno–rozliczeniowe zatrudniające 70 pracowników, przedsiębiorstwo Apex, które kosztem ponad 4 mln zł zbuduje zakład produkujący grzejniki konwektorowe i stworzy 27 miejsc pracy oraz spółka Biomaxima, która ma zainwestować blisko 3,5 mln zł w budowę zakładu wytwarzającego odczynniki laboratoryjne i zatrudnić 20 pracowników.
    (UM Lublin)