Inteligentna, aby wspierać aplikacje przemysłowe – przetwornica częstotliwości VLT® AutomationDrive FC 302

Koncepcja Industry 4.0 opiera się na postępie automatyki przez wprowadzanie elementów łączności wzajemnej, pozyskiwania danych, uczenia maszynowego oraz inteligentnych aplikacji analizy. Przetwornice częstotliwości odgrywają ważną rolę w tym przejściu, będąc pierwszym punktem interakcji między czujnikami z procesu i pracującym silnikiem, i przekazując te informacje za pomocą magistrali komunikacyjnej do centralnej lokalizacji sterowania.

W Danfoss Drives żyjemy i oddychamy koncepcją Industry 4.0, a produkty VLT® AutomationDrive reprezentują najnowsze i najlepsze technologie w branży. Być może jest już na rynku przez jakiś czas, ale nie znaczy to, że nie ewoluowała. Wręcz przeciwnie. Wybierając VLT® AutomationDrive możesz liczyć na inteligentne funkcje przetwornicy, wiedzę aplikacyjną, sprawdzoną jakość i niezawodność oraz wsparcie, którego potrzebujesz do bezproblemowego przejścia do Industry 4.0. Przetwornica VLT® AutomationDrive oferuje:

  • Konfigurację internetową, elektroniczną wymianę danych (EDI)
  • Dostęp do rysunków, schematów i makr programu ePlan
  • Narzędzia symulacji, np. narzędzie Danfoss ecoSmart™ do obliczania sprawności systemu silnik/przetwornica
  • Zgodność ze wszystkimi wiodącymi w branży technologiami silników i magistralami komunikacyjnymi
  • Wbudowaną inteligencję na potrzeby dostosowywania się do zmieniających się potrzeb aplikacji
  • Interfejs umożliwiający dostęp do danych przetwornicy z wielu punktów, w tym: bezpośrednio z przetwornicy, za pomocą aplikacji mobilnych, za pośrednictwem zintegrowanego serwera internetowego lub za pomocą łączności w chmurze

Źródło: Danfoss www.danfoss.pl