Inteligentna, aby wspierać aplikacje przemysłowe ? przetwornica częstotliwości VLT? AutomationDrive FC 302

Koncepcja Industry 4.0 opiera się na postępie automatyki przez wprowadzanie elementów łączności wzajemnej, pozyskiwania danych, uczenia maszynowego oraz inteligentnych aplikacji analizy. Przetwornice częstotliwości odgrywają ważną rolę w tym przejściu, będąc pierwszym punktem interakcji między czujnikami z procesu i pracującym silnikiem, i przekazując te informacje za pomocą magistrali komunikacyjnej do centralnej lokalizacji sterowania.

W Danfoss Drives żyjemy i oddychamy koncepcją Industry 4.0, a produkty VLT? AutomationDrive reprezentują najnowsze i najlepsze technologie w branży. Być może jest już na rynku przez jakiś czas, ale nie znaczy to, że nie ewoluowała. Wręcz przeciwnie. Wybierając VLT? AutomationDrive możesz liczyć na inteligentne funkcje przetwornicy, wiedzę aplikacyjną, sprawdzoną jakość i niezawodność oraz wsparcie, którego potrzebujesz do bezproblemowego przejścia do Industry 4.0. Przetwornica VLT? AutomationDrive oferuje:

  • Konfigurację internetową, elektroniczną wymianę danych (EDI)
  • Dostęp do rysunków, schematów i makr programu ePlan
  • Narzędzia symulacji, np. narzędzie Danfoss ecoSmart? do obliczania sprawności systemu silnik/przetwornica
  • Zgodność ze wszystkimi wiodącymi w branży technologiami silników i magistralami komunikacyjnymi
  • Wbudowaną inteligencję na potrzeby dostosowywania się do zmieniających się potrzeb aplikacji
  • Interfejs umożliwiający dostęp do danych przetwornicy z wielu punktów, w tym: bezpośrednio z przetwornicy, za pomocą aplikacji mobilnych, za pośrednictwem zintegrowanego serwera internetowego lub za pomocą łączności w chmurze

Źródło: Danfoss www.danfoss.pl