Instalacja produkcji azotu dla zakładów Synthos

    Firma Air Liquide poinformowała że została uruchomiona nowoczesna instalacja produkująca azot. Instalacja została uruchomiona na terenie zakładów chemicznych Synthos w Oświęcimiu.
    Synthos jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania.

    Generator APSA™ to technologia gwarantująca produkcję wysokiej czystości azotu na terenie zakładu klienta za pomocą kriogenicznego procesu destylacji. Produkcja azotu on-site (na miejscu) wpływa na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Wiąże się to z mniejszym zużyciem energii elektrycznej oraz wyeliminowaniem konieczności ciągłych dostaw azotu z jednostek produkcyjnych do zakładu klienta.

    Generator uruchomiony przez Air Liquide Polska na terenie firmy Synthos to instalacja o wydajności produkcyjnej azotu 1000 Nm3/h i stałej czystości kriogenicznej gazu >99,999 proc.

    Grupa Air Liquide, obecna w ponad 80 krajach i zatrudniająca 42 600 pracowników, jest światowym liderem w dziedzinie gazów dla przemysłu, ochrony zdrowia i środowiska. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1995 roku i zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników.