Impol-1 – Moduł bezpieczeństwa do kontroli napędu

Moduły Bezpieczeństwa serii Safety-M firmy Kübler służą do monitorowania ruchu urządzeń i ich części zgodnie z normą EN 61800-5-2. Pozwalają na monitorowanie prędkości i/lub położenia w układach jedno- i wieloosiowych.
Modułowa budowa daje możliwość łatwego rozszerzania między innymi o moduły komunikacyjne. Każdy z modułów Safety-M ma rozbudowany interfejs pozwalający na współpracę z zewnętrznymi urządzeniami bezpieczeństwa, np. kurtynami bezpieczeństwa, układami sterownia dwuręcznego. Zaprojektowane są tak, by spełnić wysokie standardy bezpieczeństwa maszyn zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/EC. Mogą być stosowane w aplikacjach wymagających kategorii Ple zgodnie z EN13849 lub SIL3 zgodnie z EN61508.

Moduły Safety-M idealnie współpracują z enkoderami w wersji SIL inkrementalnymi oraz absolutnymi jedno- i wieloobrotowymi. Taki zestaw oferuje najwyższy poziom diagnostyki i szybką reakcję w sytuacjach niebezpiecznych. Dodatkowo Safety-M mogą zapamiętać położenie kontrolowanej osi i po ponownym załączeniu maszyny, odpowiednio reagować, porównując wskazania enkodera. Dostępne jest również oprogramowanie Safety-PLC, które poprzez przejrzysty, graficzny interfjes umożliwia łatwe i szybkie parametryzowanie oraz walidację układu bezpieczeństwa.

www.impol-1.pl