HP i Siemens poszerzają możliwości w zakresie projektowania 3D i innowacyjnych technik wytwarzania przyrostowego

Podczas konferencji Siemens PLM Connection Americas 2018, jednego z największych wydarzeń przyciągających użytkowników oprogramowania PLM firmy Siemens, firmy HP Inc. i Siemens ogłosiły rozszerzenie wieloletniej współpracy w celu opracowania i wdrożenia jeszcze bardziej zaawansowanych funkcji w rodzinie rozwiązań Siemens PLM. Ma to służyć zmianie sposobu, w jaki użytkownicy będą projektować i wytwarzać produkty z wykorzystaniem technologii druku Multi Jet Fusion 3D firmy HP.

Oprogramowanie Siemens NX i Solid Edge zapewnia obsługę funkcji drukowania pełnokolorowego 3D z użyciem drukarek działających w systemie HP Multi Jet Fusion

Dzięki najnowszym wersjom wspomnianego oprogramowania, firma Siemens, lider innowacyjnego oprogramowania do zastosowań cyfrowych, oraz HP, światowy lider druku 3D, umożliwią użytkownikom oprogramowania Siemens NX™ i Solid Edge ® projektowanie i wytwarzanie pełnokolorowych elementów i części w technologii 3D. Seria drukarek Jet Fusion 3D 300/500 firmy HP to pierwsze w branży rozwiązanie do drukowania zaprojektowanych, w pełni funkcjonalnych, kolorowych lub czarno-białych elementów, z zachowaniem pełnej kontroli układu pikseli trójwymiarowych. Seria drukarek Jet Fusion 3D 300/500 obsługuje również wiodące kolorowe formaty plików, w tym 3MF, umożliwiając projektantom proste tworzenie kolorowych elementów przy sprawnym przepływie pracy. Użytkownicy korzystający z technologii NX i Solid Edge obsługujących rozwiązanie Multi Jet Fusion firmy HP będą mieli dostęp do plików 3MF w obrębie całej gamy drukarek HP, w tym przemysłowych rozwiązań Jet Fusion 4200/4210 i 300/500.

„Nasi użytkownicy będą teraz mogli wykorzystać możliwości i elastyczność oprogramowania do projektowania NX i Solid Edge w przełomowej technologii druku 3D firmy HP. W ten sposób otwieramy drzwi do nowych możliwości projektowania z użyciem elementów pełnokolorowych” – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes Siemens PLM Software. „Podzielamy wizję firmy HP, która mówi, że drukowanie 3D umożliwia przedsiębiorstwom definiowanie cyklu życia swoich produktów na nowo i pozwala im przygotować się na wyzwania cyfrowej przyszłości branży produkcyjnej. Rozszerzenie naszej współpracy z HP stanowi przyczynek do rozwoju technik przyrostowych w uzyskiwaniu prototypów i produktów końcowych w skali przemysłowej.”

Połączenie dwóch wiodących cyfrowych technologii produkcyjnych znacznie rozszerza zakres potencjalnych zastosowań wiodącego oprogramowania produkcyjnego firmy Siemens oraz przełomowej technologii druku Multi Jet Fusion 3D firmy HP. Od tej pory klienci będą mieli możliwość szybkiego i oszczędnego tworzenia prototypów i przygotowywania nowych projektów i produktów końcowych z zaawansowanymi możliwościami kontroli pikseli trójwymiarowych. Co więcej, współpraca dwóch gigantów stwarza nowe możliwości w zakresie rozwoju technologii wydruku 3D na skalę przemysłową, co stanowi ważną informacje dla klientów i partnerów uczestniczących w sieci Additive Manufacturing Network firmy Siemens.

„Połączenie możliwości wydruku pełnokolorowego platformy Multi Jet Fusion firmy HP z wiodącymi na rynku rozwiązaniami projektowymi i produkcyjnymi firmy Siemens oznacza cały wachlarz nowych zastosowań i możliwości dla branży produkcyjnej” – powiedział Stephen Nigro, szef pionu 3D Printing firmy HP Inc. „Dzielenie się możliwościami naszych technologii, które tak gruntownie przeobrażają proces drukowania 3D na każdym etapie, począwszy od projektu, poprzez prototyp aż po produkcję, z małymi i dużymi klientami jest niezwykle ekscytujące. To kolejny ważny krok nie tylko dla naszych firm, ale dla całego globalnego ekosystemu produkcyjnego, ponieważ wraz z firmą Siemens zmieniamy sposób, w jaki świat podchodzi dzisiaj do kwestii projektowania i wytwarzania produktów”.

Prezentacja technologii Multi Jet Fusion 3D w Centrum Doświadczalnym Additive Manufacturing firmy Siemens

Technologia wydruku Multi Jet Fusion 3D firmy HP będzie również prezentowana jako podstawowa platforma do druku 3D w Centrum Doświadczalnym Additive Manufacturing firmy Siemens w Erlangen w Niemczech. Potencjalni klienci mogą się tam zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wytwarzania przyrostowego i ich zastosowaniem, a wszystko w nowoczesnym środowisku produkcyjno-wystawowym.

Firmy Siemens i HP wspólnie wspierają transformację cyfrową w branży produkcyjnej, zapewniając wszystkie niezbędne do tego narzędzia: od generatywnego projektowania innowacyjnych produktów po drukowanie 3D na skalę przemysłową. Dzięki projektowaniu generatywnemu przedsiębiorstwa mogą zautomatyzować tworzenie swoich innowacyjnych projektów w drodze bezpośredniej implementacji wymagań funkcjonalnych, co może przekładać się także na większą funkcjonalność części i produktów. Korzystając z technologii HP Multi Jet Fusion, firmy mogą produkować swoje innowacyjne części bardziej oszczędnie przy zachowaniu pożądanej skali produkcji. Platforma druku 3D firmy HP i technologia firmy Siemens łączą siły w jednym zintegrowanym rozwiązaniu, które umożliwi przedsiębiorstwom nowe podejście do własnych produktów, przebudowę procesu produkcyjnego, a nawet całego modelu biznesowego.

Źródło: Siemens/HP