HARTING: Przemysł zintegrowany będzie głównymtematem na targach w Hanowerze

Podczas tegorocznej edycji targów w Hanowerze, które odbędą się w dniach 13-17 kwietnia, przemysł zintegrowany ponownie będzie głównym obiektem zainteresowania HARTING Technology Group. Na swoim stoisku firma zaprezentuje pełną linię produkcyjną, wykorzystującą rozwiązania z tej dziedziny.
Tym sposobem niemiecka spółka ustawia się na pozycji pioniera przemian technologicznych.
 – W nadchodzących latach koncepcja przemysłu zintegrowanego wpłynie niemal na wszystkie firmy z branży przemysłowej. Oferujemy klientom rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i towarzyszymy im na każdym kroku – podkreśla dr Volker Franke, dyrektor HARTING Applied Technologies.
Linia produkcyjna prezentowana przez HARTING ilustruje koncepcję przemysłu zintegrowanego w sposób holistyczny, łącząc elementy takie jak elastyczny system montażu FlexiMon z rozwiązaniami do integracji systemów bazującymi na SAP.
– Przy tworzeniu tej linii produkcyjnej sięgnęliśmy też po rozwiązania związane z ideami fabryki inteligentnej, internetu rzeczy i usług oraz internetu przemysłowego – mówi Claus Hilger, dyrektor HARTING IT Services.
Z tego powodu w demonstracji wykorzystano na przykład koncepcję modularyzacji Plug&Produce opierającą się na standardzie Han-Modular. Jednostka produkcyjna z trzema komórkami produkcyjnymi jest połączona ze środowiskiem produkcyjnym za pomocą infrastruktury inteligentnej.
Hilger zaznacza, że na targach w Hanowerze HARTING zamierza stworzyć okazję do doświadczenia na własnej skórze, jak działa przemysł zintegrowany. W kwietniu podczas największej imprezy branżowej na świecie przedstawi także całą linię nowych, innowacyjnych produktów i rozwiązań związanych z tą koncepcją.