Hansford Sensors – Akcelerometry przemysłowe w energetyce wiatrowej

Podzespoły układu kinematycznego turbiny wiatrowej wymagają ciągłego monitorowania stanu technicznego, aby nadzorować zużycie łożysk oraz pozostałych komponentów. Pozwala na określenia stanu technicznego umożliwia wczesne wykrycie uszkodzenia i podjęcie działań zaradczych, mających na celu uniknięcie awarii.

Firma Hansford Sensors, wychodząc naprzeciw temu problemowi, proponuje kilka różnych produktów, zależnie od potrzeb użytkowania oraz wymagań producentów OEM.

Podstawowy system monitorowania składa się z ośmiu akcelerometrów na wiatrak. Niektóre z instalacji wymagają użycia czujników z polepszoną odpowiedzią częstotliwościową w wersji do monitorowania drgań niskiej częstotliwości, HS-100SF do pomiaru drgań wolnoobrotowych części elektrowni oraz ruchów wieży. Wykorzystywane akcelerometry, w zależności od wymagań klienta, mają czułość 100 mV/g lub w niektórych przypadkach dwa z nich są o wyższej czułości 250 lub 500 mV/g. Są one wówczas wykorzystywane do analizy drgań przy niskich prędkościach obrotowych.

W dotychczasowych aplikacjach, w zależności od projektu, akcelerometry serii HS-100 używane były w wersjach ze zintegrowanym przewodem w pancerzu i podstawkami montażowymi Quick-Fit lub w wersji niskoprofilowej ze złączem M12 i osobnym okablowaniem różnej długości dostarczanym jako część pakietu.

www.hansfordsensors.pl