Globalny sojusz Rockwella i Dassault

    Rockwell Automation i Dassault Systemes zamierzają zintegrować technologię Digital Factory (?fabryka cyfrowa?) z rozwiązaniami w zakresie zarządzania zakładem produkcyjnym. W ten sposób ma powstać wirtualne środowisko projektowania i produkcji.

    Wspólne przedsięwzięcie ma spowodować przedefiniowanie zasad współpracy inżyniera mechanika i inżyniera nadzoru, w celu skrócenia czasu wprowadzenia produktu na rynek i redukcji kosztów. W praktyce chodzi o połączenie projektowania przemysłowego ze sterowaniem produkcją poprzez zintegrowanie platformy sterowania RSLogix 5000 Rockwell Automation z oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktu DELMIA Automation firmy Dassault Systemes. Jak zapewniają obaj producenci, wytwórcy mogą spodziewać się redukcji kosztów technicznych i czasu rozruchu oraz ciągłej optymalizacji procesów produkcyjnych dzięki dokładnemu modelowi do symulacji w czasie rzeczywistym. Według Dicka Slansky?ego, starszego analityka ds. technologii PLM w ARC Advisory Group, zintegrowanie obu rozwiązań zapewni producentom możliwość wirtualnego projektowania systemów produkcyjnych w 3D oraz projektowanie i sprawdzanie logiki sterującej przed fizycznym wdrożeniem projektu i uruchomieniem produkcji. W ten sposób skróci sięczas uruchamiania systemów wytwórczych oraz obniży powiązane z tym koszty.

    Rockwell Automation, globalny dostawca przemysłowych rozwiązań automatyki, sterowania i informatyki obsługuje klientów w ponad 80 krajach. Dassault Systemes jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań 3D i zarządzaniu cyklem życia produktów (PLM). Zdobył ponad 100 000 klientów w 80 krajach.