General Electric podwoi wydatki na technologie przyjazne środowisku

  General Electric podwoi wydatki na technologie przyjazne środowisku
  General Electric chce wprowadzić więcej produktów energooszczędnych i mniej zanieczyszczających otoczenie. Nakłady na to wzrosną do 1,5 mld USD rocznie z 700 mln USD obecnie.
  GE ? największy koncern świata pod względem wyceny rynkowej ? chce zmniejszyć w swoich produktach emisję gazów powodujących efekt cieplarniany o 1,0% w najbliższych 7. latach.
  Do 2010 roku General Electric ma w planach zwiększenie do 20 mld USD rocznie sprzedaży produktów, oferujących odbiorcom korzyści związane z ochroną środowiska.
  Koncern przekonany jest, że rosnący popyt na technologię używającą energii efektywnie, czystą wodę i alternatywne źródła energii umożliwi mu zwiększenie zysków z inwestycji w badania i rozwój produktów przyjaznych środowisku.
  Badania, w które zainwestuje GE, dotyczą m.in. wypracowania efektywnej technologii wykorzystania energii słonecznej, budowy lokomotyw-hybryd działających zarówno na elektryczność, jak i na surowce energetyczne oraz silników lotniczych niewydzielających dużej ilości spalin.
  Działacze ochrony środowiska oskarżali GE o  zbyt mało działań przeciw zmianom w klimacie.