GE zarabia na turbinach lotniczych i dla energetyki

  General Electric największy na świecie konglomerat przemysłowy pochwalił się wynikami za czwarty kwartał ubiegłego roku. Byłe one lepsze od oczekiwań analityków.
  Zysk firmy za okres od października do grudnia wzrósł do poziomu 4,01 mld dolarów, tj. 38 centów na akcję. W tym samym okresie 2011 roku zysk firmy wyniósł 3,73 miliarda dolarów czyli 35 centów na akcję.

  Wzrosła także sprzedaż koncernu. Sprzedaż General Electric w czwartym kwartale wzrosła o 3,6 proc. do 39,33 miliardów dolarów. W tym samym okresie roku ubiegłego sprzedaż giganta wyniosła 37,97 miliardów dolarów.

  Zdaniem analityków wzrost zysku konglomeratu odzwierciedla wysiłki mające na celu poprawić marże i osiągnięcie wyższych przychodów zwłaszcza w dziedzinie sprzedaży sprzętu używanego w branżach paliwowych i gazowej.

  Koncern nadal ostrożnie podchodzi do przyszłości. – W krajach rozwiniętych, perspektywy wzrostu pozostają niepewne, ale widzimy je w Chinach ? oświadczył prezes koncernu Jeff Immelt.

  GE to największy na świecie producent silników lotniczych i turbin dla energetyki. Firma zatrudnia ponad 300 tys. pracowników.