GE Intelligent Platforms ? nowa nazwa oferty systemów automatyki

GE Intelligent Platforms nadal będzie się koncentrować na produkcji oprogramowania, systemach sterowania i informatyki oraz usługach z tym związanych. FANUC natomiast zajmie się promowaniem najlepszych na świecie w branży CNC rozwiązań.
Spółki GE i FANUC LTD ogłosiły, że zakończyły rozmowy o rozwiązaniu wspólnego przedsięwzięcia jakim była spółka joint venture GE Fanuc Automation Corporation. Na bazie porozumienia ustalono, że poszczególne elementy oferty rozwiązywanej spółki powracają  do firm macierzystych. Pozwala to każdemu przedsiębiorstwu skoncentrować się na postawionych celach i zadaniach oraz ma prowadzić do wzrostu kompetencji w poszczególnych branżach. Obie firmy podpisały ostateczne porozumienie 11 grudnia 2009 roku w Chicago i z tym dniem działają niezależnie, jako GE Intelligent Platforms oraz FANUC LTD.
"Dzisiaj rozpoczyna się kolejny etap koncentracji na działaniach GE Intelligent Platforms zapewniających naszym klientom trwałą przewagę, dzięki wiodącej w branży technologii oraz pasji i doświadczeniu naszych ludzi " – powiedziała Maryrose Sylvester, prezes i dyrektor generalny GE Intelligent Platforms. "Będziemy nadal inwestować w nasze produkty i platformy dla naszych rozwiązań, które umożliwiają naszym klientom konkurowanie na rynku i odnoszenie sukcesów w tych wymagających warunkach rynkowych. Ponadto, zamierzamy wykorzystać nasze światowej klasy oprogramowanie jako platformę dla szybszego rozwoju dla całego portfolio GE."
GE Intelligent Platforms nadal będzie wiodącą firmą w zakresie zaawansowanych technologii, obsługującą długa listę sektorów gospodarki na całym świecie, włączając w nie administracje i obronność, telekomunikację, energetykę, wodociągi i kanalizacje, transport oraz paczkowane dobra konsumpcyjne. Firma dostarcza globalnie oprogramowanie, usługi, systemy sterowania oraz systemy embedded.
Honorowy Prezes FANUC Dr. Seiuemon Inaba komentuje ? ?Nasza wspólna inicjatywa osiągnęła wielki sukces w biznesie sterowania numerycznego (CNC). Osiągnęliśmy wspólnie bardzo dużo, ale FANUC obecnie planuje skoncentrować swoje wysiłki na naszej wiodącej na rynku ofercie CNC i unikalnych możliwościach w naszej branży, które zapewnią naszym klientom wiele korzyści.?
Obiefirmy będą nadal współpracowały, bez zakłóceń w dostawach, w obszarze oferty rynkowej GE, dotyczącej serwonapędów i silników do tych zastosowań. Oprócz tego, GE zamierza wspierać swoich klientów z segmentu CNC w Ameryce, poprzez swoje jednostki biznesowe zajmujące się CNC.
Sylvester dodaje ? ?Jesteśmy naprawdę wdzięczni Panu Dr. Inaba i całemu zespołowi firmy FANUC, za ich partnerstwo z GE przez te minione ponad 20 lat. Życzymy im dalszych sukcesów. Jesteśmy pewni, że ta zmiana pozwoli naszym firmom lepiej obsługiwać naszych klientów, w miarę dalszego wprowadzania innowacji oraz rozwiązywania dla naszych klientów wielu z ich najtrudniejszych problemów.?
Autoryzowanym dystrybutorem systemów GE Intelligent Platforms w Polsce jest firma ASTOR. Zarząd GE Intelligent Platforms zapowiedział już intensywne prace rozwojowe nad ofertą systemów automatyki. ?Cieszymy się z zachodzących zmian. Mamy nadzieję, że nowa sytuacja pozwoli firmie ASTOR na jeszcze lepsze dopasowanie oferty do potrzeb polskiego rynku.? ? stwierdza Stefan Życzkowski, prezes ASTOR Sp. z o.o. ?Co za tym idzie, spodziewamy się bardziej nowoczesnych, lepszych i konkurencyjnych cenowo rozwiązań. Z firmą GE FANUC współpracowaliśmy 18 lat. Liczę, że współpraca z GE Intelligent Platforms potrwa co najmniej kolejne tyle i będzie równie owocna.?