Gates uruchomił instalację E-home w futurystycznym domu w Monachium

    W kategorii projektów ekologicznych i futurystycznych Niemcy nie od dziś przodują w Europie. Największa w UE liczba elektrowni wiatrowych, działające i wciąż unowocześniane projekty "samowystarczalnych" energetycznie osiedli i domów oraz projekty inteligentnych "domów jutra" są demonstrowane przy okazji wystaw i targów. Jeden z najbardziej znanych takich projektów inteligentnego domu jutra realizowany jest w Monachium.
    31 stycznia Bill Gates osobiście uruchomił w tym domu system oprogramowania E-home stanowiący kompletne inteligentne oprogramowanie zarządzające funkcjami domu, sprzężone z komponentami automatyki Beckhoffa i siecią Ethernet.
    Domowy system opiera się na wbudowanym (embedded PC) komputerze PC CX1000 z systemem operacyjnym Windows CE.
    Architektura sprzętowa systemu zarządzania inteligentnym domem opiera się na magistrali Beckhoff Bus Terminal System łączącej punkty pomiarowe. Lokalne moduły We/Wy są połączone z centralnym komputerem CX1000 siecią Ethernet. Sieć ta łączy obejmuje domowy telefon, domową elektronikę "rozrywkową" (audio / video) i magistralę lokalnego systemu automatyki, pozwalając na programowe tworzenie zadań i kompleksowe zarządzanie całym systemem.
    Uczestniczący w tym uruchomieniu Hans Beckhoff, dyrektor zarządzający firmy Beckhoff stwierdził, że ten inteligentny dom to jeszcze jedno potwierdzenie, iż połączenie PC, sieci Ethernet i elementów automatyki firmy Bechoff stanowi idealną platformę automatyzacji. Zintegrowane oprogramowanie zarządzające mediami i funkcjami sterującymi w oparciu o technologię PC / Windows i Microsoft Media Center to rozwiązania dalece przyjazne dla użytkownika i efektywne finansowo, natomiast połączenie z Beckhoff Bus Terminal System tworzy skuteczny interfejs do domowej sieci elektrycznej.