Frost & Sullivan: GE Automation & Controls liderem nowatorskich systemów sterowania IICS

Nagroda międzynarodowej, niezależnej firmy doradczej Frost & Sullivan, 2018 Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award, za osiągnięcie pozycji lidera przemysłowych systemów sterowania w 2018 roku, trafiła w tym roku do firmy GE Automation & Controls.

IICS (Industrial Internet Control System) to nowy typ kontrolerów przeznaczonych dla aplikacji, w których kontroler przestaje pełnić wyłącznie funkcję sterowania procesem produkcyjnym. IICS staje się elementem pozwalającym optymalizować prowadzony proces on-line i uzależnić go od zewnętrznych czynników ekonomicznych, mających na niego bezpośredni wpływ.

Systemy IICS zawierające kontrolery optymalizujące procesy produkcyjne, są w stanie zapewnić klientom 7-procentowy wzrost wydajności systemu, 22-procentowy wzrost efektywności i zredukować koszty utrzymania ruchu o 40%.

Pierwszym produktem, który wytycza nowy standard dla systemów sterowania projektowanych zgodnie z ideą Przemysłu 4.0, dla cyberbezpiecznych systemów IIoT, jest kontroler CPE400 od GE Automation & Controls.

CPE400 jest kontrolerem typu Stand Alone, czyli integruje wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia, tj. zasilacz systemowy, jednostkę centralną oraz porty komunikacyjne. CPE400 integruje w standardzie 6 gigabitowych portów Ethernet. Przy ich pomocy możliwa jest nie tylko komunikacja z układami I/O i systemami SCADA, ale i międzyplatformowa wymiana danych z urządzeniami spoza świata automatyki. CPE400 pozwala na bezpieczne udostępnienie statusu pracy urządzenia oraz danych procesowych w chmurze.

Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych systemach sterowania

Frost & Sullivan estymuje, że do roku 2020 w zakładach przemysłowych będzie działać ponad 1.7 miliarda urządzeń IIoT. Dzięki IICS, bezpieczeństwo w systemach sterowania zgodnych z Przemysłem 4.0 nabiera zupełnie nowego znaczenia. Idea, która zakłada swobodną komunikację, wymusza przeanalizowanie aspektów bezpieczeństwa znacznie szerzej niż dotychczas. Certyfikat Achilles Level 2, który posiada CPE400, jest tylko jednym z dowodów na to, że kontroler jest bezpieczny i odporny na cyberataki.

„Nagroda firmy doradczej Frost & Sullivan potwierdza skuteczność innowacyjnych działań rozwojowych obranych przez GE Automation & Controls, szczególnie dotyczących wdrażania nowych technologii i bezpieczeństwa systemów w kontekście Przemysłu 4.0. Takie systemy zaczynają już pracować w polskim przemyśle. My cieszymy się podwójnie – nie tak dawno, w 2016 roku, firma ASTOR otrzymała od Frost & Sullivan nagrodę lidera jakości polskiej automatyki przemysłowej. Nasza ponad 30-letnia współpraca z GE ma w tym osiągnięciu kluczowe znaczenie” – komentuje Piotr Adamczyk, menedżer ds. produktów GE w firmie ASTOR.

Zobacz uzasadnienie nagrody Frost & Sullivan: [ PDF ]

Nagrody Frost & Sullivan są przyznawane firmom, które prezentują najlepsze praktyki na regionalnych i światowych rynkach, m.in. w takich kategoriach jak planowanie i strategia produktu, innowacje technologiczne, przywództwo, innowacja, integracja i rozwój. Analitycy Frost & Sullivan porównują uczestników rynku i mierzą ich osiągnięcia poprzez wywiady, analizy oraz obszerne badania wtórne w celu określenia najlepszych praktyk w danej branży. Frost & Sullivan ma niemal 50-letnie doświadczenie jako niezależna instytucja badawcza.