Firma WObit zwycięzcą w kategorii Przemysł Jutra konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” firma WObit zajęła pierwsze miejsce w kategorii Przemysł Jutra. Nagrodę za robot mobilny MOBOT® AGV CubeRunner, z rąk Pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, odebrał Pan Jacek Ober, Współwłaściciel, Dyrektor Marketingu i Inwestycji w firmie WObit. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 14 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Nagrodzony robot mobilny MOBOT®AGV CubeRunner służy do automatycznego transportu towarów pomiędzy wyznaczonymi punktami. Może on przewozić różne rodzaje wyrobów o masie do 200 kg. Wydajne zasilanie akumulatorowe zapewnia jego nieprzerwaną pracę aż do 12 godzin. Jest wyposażony w specjalne czujniki, takie jak skanery laserowe, które gwarantują jego bezpieczną współpracę robotów z ludźmi oraz efektywną nawigację
w przestrzeni. 
Roboty mobilne z rodziny MOBOT® AGV to  zaawansowane technicznie rozwiązanie na miarę Fabryki Jutra, optymalizujące procesy produkcyjne i pozwalające na zrównoważone wykorzystanie zasobów, zarówno surowców, maszyn jak i ludzi. Roboty MOBOT® AGV podnoszą ergonomię pracy ludzi oraz zwiększają ich bezpieczeństwo. Dzięki swojej kompaktowej i funkcjonalnej konstrukcji, łatwości obsługi oraz elastyczności w zakresie możliwości wykorzystania, doskonale sprawdzają się realizując różne zadania w obszarze intralogistyki – np. transport towarów między magazynem a produkcją, w takich branżach jak motoryzacja, FMCG, produkcja mebli, elektroniki, a także w dużych centrach logistycznych oraz przestrzeniach biurowych czy też laboratoriach.

WObit to polska, rodzinna firma o ponad 26-letnim doświadczeniu na rynku automatyki i robotyki. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym, firma oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Wśród dostarczanych technologii warto wyróżnić czujniki i systemy pomiarowe, napędy elektryczne, przekładnie oraz sterowniki, panele HMI i oprogramowanie SCADA. Ważną częścią oferty firmy są roboty przemysłowe produkowane właśnie przez WObit, w tym roboty kartezjańskie, MOBOT® AGV, SCARA oraz Tower. 
Źródło: WObit