Firma SABUR nagrodzona ZŁOTYM CERTYFIKATEM ?PRZĘDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY?

12 grudnia br. na Wielkiej Gali w Sali Kongresowej Pałacu Kultur i Nauki w Warszawie firma SABUR Sp. z o.o. otrzymała ZŁOTY CERTYFIKAT ?PRZĘDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY? nadawany przez Kapitułę Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości ?Przedsiębiorstwo Fair Play?.

 Organizatorami programu są Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Program jest popierany przez Prezydenta RP, Premiera RP oraz Ministra Gospodarki. Jest to jedyne wiarygodne, realizowane na skalę krajową przedsięwzięcie, ukierunkowane na propagowanie zasad etyki i kultury przedsiębiorczości w biznesie. Jest to jedyny program, w którym oceniany jest sposób, styl prowadzenia działalności przedsiębiorstwa ? aspekt ten nie jest brany pod uwagę w programach, w których nagradza się za wyniki ekonomiczne czy jakość produktów.

 Złoty Certyfikat jest przyznawany firmom, które po raz trzeci poddały się wnikliwej, dwuetapowej weryfikacji przedstawicieli Komisji Ogólnopolskiej i Komisji Regionalnych oraz którym zostały w trzech kolejnych edycjach przyznane tytuły ?Przedsiębiorstwo Fair Play?. ?Przedsiębiorstwo Fair Play? to program promocji etyki w biznesie, przeznaczony dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w myśl zasad ?fair play?. Celem programu jest ?promocja etyki w działalności gospodarczej, rozumianej jako zespół norm postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z kontrahentami, klientami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością lokalną, władzą lokalną i państwową. ?Stanowi on dodatkowe uwiarygodnienie przedsiębiorstwa przez program prowadzony przez niezależne, cieszące się uznaniem instytucje (jak np. agenda Krajowej Izby Gospodarczej).

 Oprócz warszawskiej firmy SABUR certyfikaty PRZĘDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY 2003 otrzymało ponad 500 firm z całego kraju. W tym m.in.: Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Kraków, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Dąbrowa Górnicza, INTERNATIONAL PAPER ? Kwidzyn S.A., Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o., Cukrownia ?KRUSZWICA? S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ? Konin Sp. z o.o.,, Zespół Elektrociepłowni Poznańskich S.A., Rafineria Czechowice S.A., Zakład Energetyczny Częstochowa S.A. itd. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Uroczystość wręczenia certyfikatów uświetnił recital Edyty Górniak.

 Więcej informacji o programie ?Przedsiębiorstwo Fair Play? na stronie: www.fairplay.pl

Co tak naprawdę oznacza zwrot fair play?
Angielsko-Polski słownik podaje tłumaczenie: fair play jako ? nieposzlakowany, słuszny, uczciwy, honorowy.

Taki właśnie jest SABUR.