Firma OMRON wprowadza na rynek rozwiązanie Site Manager z serii RT1 zapewniające bezpieczny zdalny dostęp

Gateway IIoT edge z certyfikatem bezpieczeństwa umożliwia zdalne rozwiązywanie problemów oraz monitorowanie

Firma OMRON ogłosiła rozszerzenie swojej oferty rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej o serię RT1 zapewniającą zdalny dostęp. Kompleksowe rozwiązanie umożliwia zdalne wykonywanie konserwacji naprawczych, bez konieczności prowadzenia kosztownych i czasochłonnych wizyt w zakładzie. Dzięki opcji zdalnego dostępu użytkownicy mogą przeglądać i obsługiwać interfejsy, przeprowadzać diagnostykę sprzętu, a także instalować aktualizacje.

Seria RT1 firmy OMRON, oparta na technologii firmy Secomea, obejmuje oprogramowanie i komponenty sprzętowe niezbędne do zapewnienia wydajnej, łatwej i bezpiecznej konserwacji zdalnej. Rozwiązanie umożliwiające dostęp online uzupełnia ofertę technologii z zakresu automatyki przemysłowej firmy OMRON ? pozwala znacznie wydłużyć czas pracy bez przestojów, a także ograniczyć liczbę niezbędnych wizyt w zakładzie.

Celem firmy OMRON jest oferowanie klientom kompleksowych usług dla każdego aspektu architektury procesu produkcji. Platforma automatyki firmy OMRON została teraz rozszerzona o rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp, aby zapewnić klientom możliwość rozwiązywania na odległość wszelkich problemów, które mogą wystąpić w zakładach produkcyjnych działających przez całą dobę. Zdalny dostęp może wpłynąć na znaczne ograniczenie kosztów związanych między innymi z transportem, a także zmniejszenie emisji CO2 wynikających z diagnostyki i konserwacji maszyn. 

Główne cechy i zalety serii RT1:

  • Montowany na szynie DIN gateway, który można umieścić w panelach sterowania maszyn, aby zyskać możliwość zdalnego dostępu na żądanie w czasie rzeczywistym na potrzeby diagnostyki sprzętu.
  • Wbudowana zapora z certyfikatem bezpieczeństwa.
  • Rozwiązywanie problemów i zdalne programowanie gamy rozwiązań z zakresu automatyki firmy OMRON.
  • Gotowe do obsługi urządzenie, które skraca czas reakcji, zmniejsza ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnych, pozwala odciążyć inżynierów oraz maksymalizuje dostępność i wydajność maszyn.
  • Minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego rozwoju dzięki ograniczeniu konieczności obecności w zakładzie w celu przeprowadzenia konserwacji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej http://industrial.omron.eu/remote-access-solution


OMRON