Ericpol zatrudni 250 informatyków w Łodzi i Krakowie

  Firma informatyczna Ericpol chce zatrudnić w tym roku 250 informatyków w swoich biurach w Łodzi i Krakowie. Na pracę mogą liczyć doświadczeni informatycy, absolwenci oraz studenci ostatnich lat kierunków ścisłych.

  Poszukiwani są m.in. programiści, testerzy, specjaliści ds. dokumentacji technicznej. Oprócz wiedzy specjalistycznej wymagana jest dobra znajomość angielskiego.

  Swoje umiejętności wykorzystają m.in. do projektowania i tworzenia aplikacji mobilnych, oprogramowania obsługującego placówki bankowe czy obiegu dokumentów w przedsiębiorstwach. Pracę w Łodzi może znaleźć 150 osób.

  Dzięki zatrudnieniu nowych osób, liczba pracujących w Grupie Ericpol wzrośnie do ponad 2 tys.

  Jak wyjaśnił w poniedziałek PAP Jan Malkiewicz z Ericpolu, usługami firmy jest zainteresowanych coraz więcej firm zachodnich zlecających wcześniej prace w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. "Rosnące zainteresowanie jest wyraźnie odczuwalne, mimo zdecydowanie wyższych stawek, jakie oferujemy" – powiedział.

  Jak mówił, wycofywanie zleceń to nie jedyny powód większej liczby zapytań, które otrzymuje Ericpol. Również firmy dotychczas korzystające z usług KPO (Knowledge Process Outsourcing – outsourcing procesów wiedzy) na Dalekim Wschodzie zaczynają szukać nowych partnerów. Według niego ceny przestały być "wabikiem dla klientów", liczy się bezpieczeństwo, jakość pracy i "proaktywna postawa w stosunku do potrzeb klienta". Dodał, że w sprawie współpracy spłynęło wiele zapytań od firm z regionu DACH.

  Malkiewicz poinformował, że Ericpol przygotowuje się do obsługi nowych zamówień, planuje przejęcia nowych firm i prowadzi rekrutacje. Przypomniał, że w Łodzi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje nowa siedziba spółki, w której będzie mogło pracować ok. 900 osób. Wartość inwestycji przekroczy 60 mln zł, a prace mają się zakończyć w listopadzie tego roku.

  Ericpol działa od 1991 roku. Posiada trzy biura w Polsce i trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem tworzą Grupę Ericpol, zatrudniając 1900 pracowników.

  W Łodzi na początkumaja – według danych magistratu – było zarejestrowanych prawie 43 tys. bezrobotnych.