ELTRON – Czujniki krawędzi materiału serii S65-Z firmy Datasensor

Czujniki serii S65-Z w standardowej obudowie 50×50 przeznaczone są do pomiaru położenia krawędzi, środka lub szerokości obiektu. Zastosowanie znajdują w między innymi w aplikacjach związanych z pakowaniem, drukowaniem oraz w maszynach do montażu płytek drukowanych.

 Detekcja realizowana jest przy wykorzystaniu taśmy odblaskowej umieszczonej za przedmiotem. Maksymalna szerokość pola pomiaru wynosi 150 mm przy ustawieniu czujnika w odległości 200 mm od taśmy.

Analogowy sygnał wyjściowy 4-20 mA jest proporcjonalny do pomiaru, podczas gdy wyjście cyfrowe (w zależności od modelu PNP lub NPN) jest aktywowane, kiedy mierzona wartość jest zawarta wewnątrz przedziału ustalonego przez użytkownika za pomocą funkcji teach-in. Sygnał alarmowy zostanie uruchomiany, gdy powracająca wiązka światła odbitego od maty luminescencyjnej jest za słaba, co może być spowodowane np. zabrudzeniem soczewek.

Kalibracji dokonuje się za pomocą przycisków umieszczonych na panelu kontrolnym.

Dla ułatwienia programowania czujnik został wyposażony również w diody LED (wskazujące np. status wyjścia i alarm) oraz czterocyfrowy wyświetlacz służący do wyświetlenia pomiaru i wizualizacji konfiguracji czujnika.

Modele z interfejsem RS-485 umożliwiają zdalne ustawienie wszystkich funkcji czujnika, jak również transmisję mierzonej wielkości do komputera PC.

Czujnik został wyposażony w standardowe gniazdo 8-pinowe M12.

www.eltron.pl.