Elmark Automatyka prezentuje

Warszawski dystrybutor prowadzi bezpłatne prezentacje na temat „Kompleksowych rozwiązań na przemysłową sieć Ethernet”. W ten sposób przekazuje informacje przede wszystkim na temat: przemysłowych switchy Ethernet, sterowników OPLC, media konwerterów, urządzeń do komunikacji przy użyciu RS-232/422/485, modułów kontrolno- pomiarowych oraz wbudowanych komputerów przemysłowych.

Podczas seminarium Elmark demonstruje, jak działa nowoczesna redundantna architektura sieci komunikacyjnej. Specjaliści pokazują, jak skonfigurować poszczególne urządzenia w sieci. Podkreślają, że dzisiejszy poziom elektroniki i miniaturyzacji sprawia, że coraz częściej standardem staje się sterownik i panel operatorski w jednej zwartej obudowie. Dzięki brakowi kabli połączeniowych pomiędzy sterownikiem i panelem użytkownik otrzymuje to, co jest najważniejsze w zastosowaniach automatyki – większą odporność na uszkodzenia sterowanego urządzeniu.

Równie istotną sprawą jest możliwość połączenia wielu urządzeń, tworząc rozproszony system sterowania. Wobec tego wymogiem w nowoczesnych urządzeniach przemysłowych staje się rozwiązanie oparte na sieci przemysłowej.