Elfa Distrelec poszerza ofertę automatyki, włączając Festo do swojego grona dostawców

Foto: Floren van Olden

Przodujący dostawca elektroniki, automatyki i technologii pomiarowych, Elfa Distrelec, z dumą ogłasza włączenie do swojej oferty Festo, światowego lidera w branży automatyki.

Steve Herd, CEO Elfa Distrelec, oświadczył: ?Nasza baza klientów wymaga oferowania technologii, która wspiera najbardziej produktywne, wydajne i zautomatyzowane fabryki. W przypadku Elfa Distrelec, włączenie Festo do naszej sieci partnerów pozwala nam dostarczać niezawodne, kompaktowe i ekonomiczne komponenty automatyki spełniające wysokie wymagania produkcyjne?.

Festo jest przodującym międzynarodowym dostawcą technologii automatyzacji w dziedzinie automatyki pneumatycznej oraz elektrycznej, gdzie ugruntował swoją pozycję jako lider wydajności. W swojej ofercie ma ponad 30 000 produktów pneumatycznych i elektrycznych służących do automatyzacji fabryk i procesów, które mogą również być dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. O innowacyjności Festo Industrial Automation świadczy wprowadzanie na rynek około 100 nowych produktów rocznie. Firma inwestuje ponad 8% swoich obrotów w badania i rozwój, czego efektem jest ponad 2600 patentów na całym świecie.

Festo słynie także ze swoich projektów w ramach programu Bionic Learning Network, który odzwierciedla innowacyjny charakter firmy, wzmacniając jej obecność w branży oraz przyciągając nowe talenty. Celem tego przedsięwzięcia jest czerpanie korzyści z bioniki jako źródła inspiracji dla nowych technologii oraz ich wykorzystywania w automatyce przemysłowej. Powstałe w ten sposób innowacje przynoszą korzyści zarówno klientom, jak i partnerom, takim jak Elfa Distrelec.

Tomas Lekic, wiceprezes firmy Festo ds. sprzedaży i zarządzania rynkiem w regionie EMEA, stwierdził: ?Ściśle dostosowując się do inicjatywy Elfa Distrelec, Festo dąży do tego, aby świat jutra był bardziej produktywny, prostszy i zrównoważony. Ta współpraca zapewnia klientom jeszcze większy dostęp do unikalnego asortymentu produktów najnowszej technologii automatyzacji Festo?.


Źródło: Elfa Distrelec