Elettrostandard inwestuje w Krakowskim Parku Technologicznym

    W Niepołomicach uruchomiono placówkę firmy Elettrostandard Polska, produkującej transformatory.
    Elettrostandard Polska to efekt współpracy dwóch włoskich firm: Tesar i Sarel. Sarel istnieje na rynku od lat 70. XX wieku. Swoje początki wiąże z Lodi, niedaleko Mediolanu. Z kolei firma Tesar, młodsza o 10 lat, swoją działalność rozpoczynała w Arezzow Toskanii. Obecnie jest największym w Europie producentem transformatorów żywicznych (ponad 70 tys. pracujących jednostek).

    Firmy, działając jako Grupa, posiadają cztery centra produkcyjne we Włoszech (o łącznej powierzchni ponad 40 tys. m2) i wiele innych ośrodków za granicą, w takich krajach jak m.in.: Argentyna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia, Chiny, Malezja, a teraz Polska. Fabryka w Niepołomicach jest dziesiątą fabryką Grupy na Świecie. Dzięki inwestycji ulokowanej w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej powstanie 40 nowych miejsc pracy.

    Elettrostandard Polska zajmować się będzie produkcją transformatorów, opierając się na doświadczeniu włoskiej Grupy, której produkty wykorzystywane są m.in. w: Burj Khalifa (Burj Dubai), najwyższym budynku świata, ośrodku CERN w Genewie (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), na torze Formuły1 Yas Marina w Abu Dhabi, Canary Wharf w Londynie (centrum finansowym z giełdą londyńską), fabrykach samochodów Ferrari, Fiata i Renault, a także na lotnisklach: Heathrow w Londynie, na Charles de Gaulle w Paryżu, we Frankfurcie, Hanowerze, Dubaju i innych.