Elektromechaniczne siłowniki EMC Heavy Duty

Precyzyjnie, z dokładnością do mikrometra oraz z pełną siłą dociskania, siłowniki EMC-HD pozycjonują ciężary o wadze kilku ton. Są gotowe do zamontowania jako czysto mechaniczne osie, a także jako kompletny system z różnymi, precyzyjnie obranymi przekładniami, serwomotorami oraz regulatorami napędu serii IndraDrive.
Konstrukcja wzmocnionego siłownika EMC-HD bazuje na sprawdzonych mechanizmach śrubowo-tocznych lub śrubowo-planetarnych, występujących w różnych kombinacjach średnic i skoków napędu. Mechanizm śrubowy o wysokiej sprawności przetwarza moment obrotowy na ruch liniowy. Siłowniki wymagają niewielkiego zakresu prac konserwacyjnych i serwisowych. Smarowanie uzupełniające może być dokonane dopiero po wykonaniu wielu posuwów.
Przykłady zastosowania siłowników to: serwoprasy i obróbka plastyczna, technika łączenia, formowanie termiczne, maszyny do odlewania ciśnieniowego oraz do wydmuchiwania, obrabiarki do drewna, obrabiarki. 
Siłowniki EMC-HD zostały nagrodzone Złotym Medalem w kategorii Nowe maszyny i technologie w konkursie Produkt HaPeS 2014 podczas Międzynarodowych Targów Hydrauliki,Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS.
www.boschrexroth.pl