Edukacja i przemysł ? automatyka i robotyka ? Fatia Group na rynku polskim i międzynarodowym

Fatia Group wprowadza na rynek kompleksową ofertę produktów, rozwiązań oraz systemów automatyki i robotyki dla sektora przemysłu i edukacji.

Fatia Group bazuje na wiedzy i doświadczeniu firm: ProCobot, która dzięki statusowi preferowanego Partnera Universal Robots (UR) i Mobile Industrial Robots (MIR) otworzyła w Polsce rynek robotów współpracujących (cobotów), oraz Encon-Koester, który był cenionym i doświadczonym dostawcą rozwiązań dydaktycznych i edukacyjnych z zakresu automatyki i robotyki dla szkół średnich i uczelni wyższych.

W skład Fatia Group aktualnie wchodzą następujące marki:

Edu4Industry ? Academic Systems Provider ? dostawca stanowisk dydaktycznych i badawczych z zakresu automatyki i robotyki. Misją dywizji jest bliska współpraca z technikami i uczelniami wyższymi, w celu dostosowania procesu nauczania do wymogów Przemysłu 4.0. Natomiast wyspecjalizowane stanowiska badawcze pozwalają na przyspieszenie rozwoju polskich projektów badawczo-rozwojowych. Dyrektorem Dywizji Edu4Industry został Maciej Antonik ? związany z branżą nowych technologii w edukacji i przemyśle od ponad 10 lat.

?Rosnące tempo rozwoju technologicznego stawia ogromne wyzwania przed inżynierami
i naukowcami naszych czasów. Education for Industry ? wykorzystując lata doświadczeń zgromadzonych pod szyldem Encon Koester, oferuje pomoc szkołom i uczelniom w kształceniu przyszłych inżynierów i rozwijaniu technologii przyszłości. Koncentrujemy swoje działania na automatyce i robotyce, które są jednymi z kluczowych dziedzin IV rewolucji przemysłowej? ?
mówi Maciej Antonik-Dyrektor Dywizji Edu4Industry.

All4Robots – Robotics Solutions Provider – innowacyjny ekosystem dla aplikacji zrobotyzowanych. Dostawca rozwiązań Plug-and-Produce, gdzie łatwa i szybka instalacja stanowi kluczowy element automatyzacji stanowisk i prac w zakładzie produkcyjnym. Na czele All4Robots stanął Marcin Gwóźdź, który od ponad 12 lat ściśle związany jest z automatyzacją produkcji oraz Damian Góral, który ostatnie lata spędził na kompleksowym doradztwie
w zakresie automatyzacji zakładów produkcyjnych przy użyciu robotów współpracujących.

?Chcemy pokazać przedsiębiorcom, jak podejść do tematu inwestycji w robotyzację, by uświadomić im dynamikę transformacji przemysłu- jednocześnie wskazując rozwiązania gotowe, sprawdzone ? szybkie do wdrożenia i przezbrojenia oraz elastyczne. Tylko takie dają możliwości implementacji dla procesów, które mogą być efektywnie zautomatyzowane? ? mówi Marcin Gwóźdź ? zarządzający All4Robots.

– EuroInTech ? European Industrial Technology ? to dywizja, która jest w stanie przedstawić koncepcję, zaprojektować i dostarczyć każde, nawet najbardziej rozbudowane rozwiązanie z zakresu automatyzacji
i robotyzacji laboratoriów szkoleniowych i dydaktycznych w dowolne miejsce na świecie. Wszyscy Partnerzy EuroInTech, m.in. firmy z grupy Rhein Koester ? posiadają międzynarodowe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań zarówno w sektorze edukacji i dydaktyki, jak i przemysłu. Managerem EuroInTech został Mouni Mallela, który rozwija markę na rynku międzynarodowym.

?W naszych wszystkich działaniach stawiamy na promocję najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, które umożliwiają bardzo elastyczne kształcenie młodych inżynierów, pomagając w dostosowaniu się do dynamicznie zmieniających się wymagań w światowym przemyśle. Rozumiemy przemiany technologiczne rządzące obecną sytuacją gospodarczą na świecie, mamy doskonałe kontakty z Partnerami chociażby z Indii czy Chin, które pozwalają nam szybko dostosowywać nasze działania do aktualnych globalnych trendów? ? mówi Mouni Mallela ? manager EuroInTech.

Technologia automatyzacji i robotyzacji ma wpływ na ekonomiczne i organizacyjne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw.

Oparte na tradycyjnym przemyśle gospodarki krajów CEE, zwłaszcza Europy Wschodniej, stają dziś przed unikatową szansą skorzystania z tzw. renty zapóźnienia ? korzyści ekonomicznej wynikającej z pominięcia pewnych etapów rozwoju automatyzacji przemysłu. Podmioty poszukujące prostej drogi do wzrostu wydajności produkcji, mogą uniknąć powtarzania niekorzystnych procesów przejściowych i kopiować gotowe, sprawdzone na dojrzałych rynkach rozwiązania, bez ponoszenia kosztów związanych z dochodzeniem do nich. Centrum kompetencji i platformą wymiany wiedzy pomiędzy zaawansowanymi technologicznie rynkami azjatyckimi
i zachodnioeuropejskimi a rynkiem CEE jest powołana do życia Fatia Group ze swoją wizją przemysłu 4.0.

Szkoły średnie o profilu technicznym i wyższe uczelnie dzięki ofercie E4I uzyskują bezpośredni i prosty dostęp do infrastruktury dydaktycznej oraz wiedzy i wielu dekad globalnych doświadczeń branży automatyki i robotyki przemysłowej. Zakłady produkcyjne mogą pominąć czasochłonne i kosztowne testy prototypowych rozwiązań dzięki ofercie A4R, która zakłada dostarczanie wyłącznie gotowych, dojrzałych i sprawdzonych rozwiązań. Indywidulane podejście i szerokie spojrzenie na innowacyjne projekty gwarantuje międzynarodowe doświadczenie i globalna sieć kooperacji EIT.    

Zarząd firmy wiąże rozwój biznesu z koncepcją Industry 4.0.

?Fatia Group łączy i wspiera wszelkie innowacyjne działania z obszaru zarówno nowoczesnej edukacji, jak i nowoczesnego przemysłu. Chcemy być jeszcze bliżej Klientów niż dotychczas, ponieważ potrzebują oni rzetelnych partnerów, by z jednej strony kształcić swoich uczniów, studentów lub pracowników, z drugiej ? by automatyzować procesy produkcyjne i zdobywać dzięki temu wymierne korzyści i przewagę konkurencyjną na przestrzeni najbliższych lat. Wierzę, że nasz zapał, wiedza, umiejętności i doświadczenie pomogą innym na drodze do sukcesu zarówno na polu dydaktycznym jak i w twardych realiach przemysłowych ? mówi Paweł Lewandowski ? CEO FATIA Group.

Partnerami strategicznymi na chwilę obecną są światowi liderzy w branży, firmy: Universal Robots, Mobile Industrial Robots, Kinova, Quanser, Siemens, Clearpath Robotics, OnRobot, Robotiq, Ouster oraz inne.


Fatia Group