eDOMO70 – estetyka i funkcjonalność w automatyce budynkowej

Komputer eDOMO pomaga oszczędzać energię elektryczną automatycznie dostosowując jasność wyświetlacza do natężenia światła w pomieszczeniu za pomocą czujnika ALS (automatic light sensor). Czujnik pozwala zoptymalizować i zredukować zużycie energii gwarantując jednocześnie doskonałą widoczność obrazu.
 
eDOMO gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Komputer dostępny jest z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem LCD TFT o przekątnych 8,4” lub 12,1” . Dzięki pakietowi multimedialnemu – mikrofonowi i dwóm 1-watowym głośnikom – użytkownik może wykorzystać komputer do realizacji połączeń wideo (Skype, wideodomofon itp.). Urządzenie wyposażone jest również we wbudowane wejście i dwa wyjścia stereo, dzięki którym można je podłączyć do zewnętrznych urządzeń audio.
 
Konstrukcja eDOMO została zaprojektowana tak, by jak najbardziej ułatwić montaż w ścianie. Doskonale dopasowany system mocowania pozwala wyeliminować wszelkie odchylenia w pionie i poziomie. Specjalnie skonstruowane puszki montażowe pozwalają na instalację w różnego rodzaju podłożach oraz ułatwiają doprowadzenie przewodów. Dostęp do wewnętrznych komponentów komputera jest bardzo łatwy – po zdjęciu panelu przedniego pozostałe części otwierają się niczym kartki książki sprawiając, że czynności serwisowe i wymiana modułów (np. karty miniPCI) są wygodne i proste.
Szeroki wybór paneli przednich zróżnicowanych pod względem materiału, kształtu i wymiarów pozwala zaspokoić najbardziej indywidualne wymagania estetyczne użytkownika.
Architektura eDOMO bazuje na otwartych platformach komputerów PC, co pozwala na korzystanie z dostępnych na rynku programów i aplikacji stworzonych dla systemów operacyjnych Windows Embedded Standard, Windows CE, Windows Vista oraz Linux.
Poza standardowymi portami komunikacyjnymi (USB, port szeregowy, 2 x Ethernet) urządzenie ma dwa sloty na karty miniPCI.
eDOMO zapewnia komunikację z zewnętrznymi urządzeniami dzięki głównym standardom komunikacyjnym wykorzystywanym w środowisku automatyki domowej i budynkowej: Konnex, Modbus, BACnet i protokołom bazującym na Ethernecie. Aplikacja wizualizacyjna pozwalająca sterować znajdującymi się w domu lub budynku systemami wykonywana jest przy pomocy oprogramowania narzędziowego BMS/SCADA ASEM Premium HMI.
 
Komputer eDOMO łączy niezawodność i solidną konstrukcję typową dla urządzeń ze świata automatyki przemysłowej z rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi, multimedialnymi i estetycznym wyglądem. Pozwala wygodnie zarządzać i sterować systemami bezpieczeństwa, klimatyzacją, oświetleniem oraz systemami odpowiedzialnymi za komfort w domu i budynkach. www.sabur.com.pl