Firma Bosch Rexroth ogłosiła swoje wyniki handlowe za rok 2014. Przedstawił je na dorocznej konferencji prasowej dr Karl Tragl, prezes zarządu. Mimo słabości światowych rynków przedsiębiorstwo z Lohr nad Menem zanotowało ogólny wzrost. Sprzedaż zwiększyła się o 3,5 procenta w stosunku do poprzedniego roku. Największy wzrost zanotowano w Europie – 8,3 procenta, choć za taki wynik odpowiedzialne są przede wszystkim dokonania firmy w Holandii, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a na największym europejskim rynku, niemieckim, doszło do spadku obrotów o 0,7 procenta. Wyraźny przyrost miał również miejsce na rynku obu Ameryk (3,3 procenta). W Azji i Afryce było to 0,9 procent.
– O ogólnie dobrych wynikach zadecydowały m.in. nowe produkty, jakie wprowadziliśmy na rynek w ub. roku – skomentował te dane Karl Tragl.
Bosch Rexroth istnieje od ponad 200 lat, wspierając światowy przemysł budowy maszyn i urządzeń zaawansowaną technologią oraz fachową wiedzą. Oferuje nowoczesne rozwiązania dotyczące napędów i układy sterowania. Zatrudnia blisko 38 tys. pracowników w wielu krajach na całym świecie. Przedstawiając wyniki działalności spółki i opisując perspektywy dalszego rozwoju firmy i rynku, Tragl zauważył, żenie należy spodziewać się zasadniczej poprawy sytuacji w dziedzinie światowej ekonomii do końca 2015 r.
– Europa bardzo powoli podnosi się z kryzysu, a główne rynki wschodzące, takie jak Brazylia, nie wykazują obecnie żadnego rzeczywistego ożywienia. Jako lider rynku produkcji komponentów i systemów w segmencie maszyn będziemy też musieli zmierzyć się z trudną sytuacją gospodarczą panującą w branży budowlanej w Chinach – ocenił Tragl.
Stabilny wzrost ekonomiczny spodziewany jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. Dobrą pozycję do startu Bosch Rexroth osiągnął również w Afryce, dzięki partnerstwu z południowoafrykańską firmą Hytec.
– Chcemy zwiększać w tym roku konkurencyjność na wszystkich polach biznesowych – ocenił Tregl założenia na nadchodzące miesiące.
Bosch Rexroth skupi się ponadto w tym okresie na trzech głównych celach w dziedzinie technologii: wydajności energetycznej, bezpieczeństwie działania maszyn oraz łączności świata maszyn, zwłaszcza w kontekście zdobywającego coraz większą popularność projektu Przemysł 4.0.
– Wszystkie stosowane przez nas technologie muszą być kompatybilne ze standardem Przemysł 4.0 – przyznał Tregl.
Opracowanie Redakcja
Strona główna Aktualności Doroczna konferencja Bosch Rexroth: wzrosty mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach