Doroczna konferencja Bosch Rexroth: wzrosty mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach

Firma Bosch Rexroth ogłosiła swoje wyniki handlowe za rok 2014. Przedstawił je na dorocznej konferencji prasowej dr Karl Tragl, prezes zarządu. Mimo słabości światowych rynków przedsiębiorstwo z Lohr nad Menem zanotowało ogólny wzrost. Sprzedaż zwiększyła się o 3,5 procenta w stosunku do poprzedniego roku. Największy wzrost zanotowano w Europie – 8,3 procenta, choć za taki wynik odpowiedzialne są przede wszystkim dokonania firmy w Holandii, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a na największym europejskim rynku, niemieckim, doszło do spadku obrotów o 0,7 procenta. Wyraźny przyrost miał również miejsce na rynku obu Ameryk (3,3 procenta). W Azji i Afryce było to 0,9 procent.
O ogólnie dobrych wynikach zadecydowały m.in. nowe produkty, jakie wprowadziliśmy na rynek w ub. roku – skomentował te dane Karl Tragl.
Bosch Rexroth istnieje od ponad 200 lat, wspierając światowy przemysł budowy maszyn i urządzeń zaawansowaną technologią oraz fachową wiedzą. Oferuje nowoczesne rozwiązania dotyczące napędów i układy sterowania. Zatrudnia blisko 38 tys. pracowników w wielu krajach na całym świecie. Przedstawiając wyniki działalności spółki i opisując perspektywy dalszego rozwoju firmy i rynku, Tragl zauważył, żenie należy spodziewać się zasadniczej poprawy sytuacji w dziedzinie światowej ekonomii do końca 2015 r.
Europa bardzo powoli podnosi się z kryzysu, a główne rynki wschodzące, takie jak Brazylia, nie wykazują obecnie żadnego rzeczywistego ożywienia. Jako lider rynku produkcji komponentów i systemów w segmencie maszyn będziemy też musieli zmierzyć się z trudną sytuacją gospodarczą panującą w branży budowlanej w Chinach  – ocenił Tragl.
Stabilny wzrost ekonomiczny spodziewany jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. Dobrą pozycję do startu Bosch Rexroth osiągnął również w Afryce, dzięki partnerstwu z południowoafrykańską firmą Hytec.
Chcemy zwiększać w tym roku konkurencyjność na wszystkich polach biznesowych – ocenił Tregl założenia na nadchodzące miesiące.
Bosch Rexroth skupi się ponadto w tym okresie na trzech głównych celach w dziedzinie technologii: wydajności energetycznej, bezpieczeństwie działania maszyn oraz łączności świata maszyn, zwłaszcza w kontekście zdobywającego coraz większą popularność projektu Przemysł 4.0.
Wszystkie stosowane przez nas technologie muszą być kompatybilne ze standardem Przemysł 4.0 – przyznał Tregl.
Opracowanie Redakcja