Czujniki wizyjne serii IV

Nowa seria czujników wizyjnych Keyence jest dostępna dla każdego. Przystępna cena, szybkie uruchamianie oraz łatwość użycia sprawiają, że nie trzeba być ekspertem by korzystać z zalet tych urządzeń. Nowe rozwiązanie jest niezawodne i spełnia niemal wszystkie wymagania stawiane czujnikom wizyjnym – jest to korzystna alternatywa wobec zastosowania kilku różnych czujników w aplikacjach wymagających detekcji na poruszających się obiektach.
 
Seria IV to najłatwiejsze do uruchomienia czujniki wizyjne na rynku. Konfiguracji dokonuje się za pomocą przyjaznego interfejsu w czterech krokach, co zwykle zajmuje mniej niż minutę . Czas ekspozycji i natężenie światła są regulowane automatycznie (funkcja IBA- Intelligent Brightnes Adjust, inteligentna regulacja jasności). Ostrość jest ustawiana automatycznie dzięki unikatowemu silnikowi zaprojektowanemu wyłącznie dla serii IV.

Dodatkowo, seria IV to jedyne czujniki w tym przedziale cenowym oferujące zarówno detekcję kolorów jak również automatyczne ustawienie ostrości. Elastyczne rozwiązanie pozwala na różnorodność zastosowań dla czujnika: wykrywanie braku/obecności części lub etykiet, wykrywanie orientacji części, detekcja współliniowości, rozpoznawanie kolorów, sprawdzanie poprawności montażu… Z tego powodu jeden czujnik serii IV jest w stanie dokonać detekcji różnych parametrów i cech pojedynczego elementu, podczas gdy konkurencyjne rozwiązania wymagają często użycia w tym celu kilku czujników.

Technologia wykrywania kształtów pozwala na niezawodną detekcję na obiektach w ruchu – kompensacja położenia jest dokonywana automatycznie. Seria IV jest dzięki temu bardziej stabilna niż czujniki optyczne, pozostając jednocześnie atrakcyjną cenowo.

Czujnik wizyjny serii IV oferuje rozdzielczość 752 x 480 pix i posiada stopień ochrony IP67, co sprawia, że doskonale nadaje się do zastosowań przemysłowych. Posiada interfejs Ethernet i złącze M12. Dostępnych jest osiem różnych czujników w zależności od wymagań aplikacji: zakres detekcji (do 2000 mm), model kolorowy i monochromatyczny, czas ekspozycji (aż do 1/25000  w przypadku szybko poruszających się obiektów).
Czujnik wizyjny oferuje doskonałą stabilność dziękikliku cechom: czterem soczewkom HP-Quad o małej aberracji chromatycznej, skupiającym dużo światła, funkcji HS-FDR rozszerzającej zakres czułości, gdy dochodzi do dyspersji przy odbiciu światła oraz automatycznemu dostosowaniu jasności w momencie startu procesu produkcyjnego i redukcji odblasków na błyszczących powierzchniach dzięki filtrowi polaryzacyjnemu. Do głównych obszarów zastosowania serii IV należą branża opakowań, obróbki metali, branża motoryzacyjna, elektroniczna oraz branże spożywcza, farmaceutyczna i kosmetyczna.

www.keyence.com.pl